فراخوان اولویت های پژوهشی

 

بسمه تعالی

 

فراخوان اولویت های پژوهشی سال 1391 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان

 

دبیرخانه شواری پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به منظور پژوهش محوری نمودن تصمیمات و در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت های پژوهشی و ارتقای سطح دانش تخصصی این سازمان، از تمامی متخصصین ، پژوهشگران و اساتید دانشگاهها جهت اجرای طرح های پژوهشی در راستای اولویت های پژوهشی این سازمان دعوت به همکاری می نماید.

علاقمندان می توانند موضوع مورد نظر خود را از میان اولویت های تعیین شده انتخاب نموده و نسبت به تهیه ارایه پیشنهاد نامه پژوهشی (Proposal) مربوطه اقدام نمایند.

شرایط پذیرش پیشنهاد نامه های پژوهشی

1-  هر پژوهشگر تنها مجاز به ارسال یک پیشنهاد پژوهشی (Proposal)است .

2- تمامی پژوهشگران می بایست پیشنهادنامه پژوهشی خود را به صورت فایل تحت word با فونت Bzar12 تکمیل و حداکثر تا تاریخ 10/2/92 به دبیرخانه شورای پژوهش ارسال نمایند دبیرخانه شورای پژوهشی اداره کل و نتیجه را ظرف مهلت یک هفته به پژوهشگر اعلام می نماید.

3- پژوهشگران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 3201795 و یا در ساعات اداری به دبیرخانه شورای پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مراجعه فرمایند.

4- در صورت استفاده از ابزارهای جمع آوری اطلاعات (مانند پرسشنامه، چک لیست و ...) ضروری است این ابزارها همراه با پروپوزال مربوطه به دبیرخانه شورای پژوهش استان ارایه گردند.

5- با پژوهشگرانی که پیشنهاد پژوهشی آنان پس از طی مراحل داوری حائز بالاترین امتیاز گردد در صورت تامین اعتبار مالی مربوطه و احراز شرایط علمی و رجحان های سازمانی قرارداد منعقد خواهد شد.

شرایط عمومی و علمی مجری و همکاران طرح پژوهشی

1- مجری طرح پژوهشی باید از اشخاص حقیقی یا حقوقی (مراکز و موسسات علمی و پژوهشی معتبر) باشد.

2- مجری طرح بایستی دارای مدرک حداق کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط با حوزه فرهنگ و اجتماع بوده و سوابط و تجربه کافی در انجام پژوهش های علمی را دارا باشد ( ارایه رزومه علمی و پژوهشی مجری / مجریان همراه با فرم ارایه طرح پژوهشی الزامی است).

 

اولویتهای پژوهشی سال 1391 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان

 

ردیف

عنوان اولویت

1

بررسی و ارزیابی شاخصهای فرهنگ عمومی استان لرستان

2

تحلیل محتوای مطبوعات فعال استان لرستان

3

بررسی راهکارهای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم در استان لرستان

4

بررسی میزان تاثیر گذاری برنامه های فرهنگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد و موسسات قرآنی استان لرستان

5

بررسی میزان تعارض و توازی برنامه های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با شاخصهای مطلوب و استاندارد فرهنگی با تکیه بر تعیین میزان اثر گذاری برنامه های فرهنگی و هنری اجرا شده

6

بررسی و تحلیل عملکرد شورای فرهنگ عمومی استان لرستان در  1390 و 1391