اخبار

نقش ویژه رسانه‌های استان در افزایش مشارکت انتخاباتی

نقش ویژه رسانه‌های استان در افزایش مشارکت انتخاباتی
در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ریاست خبرگزاری ایرنا لرستان بر نقش ویژه رسانه‌های استان در ایجاد امید و نشاط اجتماعی و افزایش مشارکت انتخاباتی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمد حسین فتایی، مدیرکل در این دیدار که صبح امروز یکشنبه پانزدهم فروردین‌ماه برگزار شد، ضمن تقدیر از عملکرد خبری خبرگزاری ایرنا در سال گذشته و انعکاس اخبار فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر، گفت: ایجاد امید و نشاط اجتماعی مهم‌ترین وظیفه‌ی رسانه‌های استان در این ماه‌های ابتدایی سال 1400 است که زمینه‌ساز افزایش مشارکت عمومی در انتخابات پیش رو خواهد بود.

وی افزود: موضوع دیگری که باید در اولویت فعالیت‌های رسانه‌ای استان قرار گیرد، اوج‌گیری موج سوم و حتی چهارم کرونا در آینده است که استان را در شرایط سخت و بغرنجی قرار خواهد داد و لازم است عموم مردم استان ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به اجرای دقیق محدودیت‌های ابلاغی ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، اهتمام ویژه داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در ادامه با اشاره به لزوم تبیین و انعکاس خدمات دولت در ماه‌های پایانی خدمت گذاری به مردم، گفت: دولت‌ها هیچ‌گاه جدا از نظام نبوده و خدمات آن‌ها به مردم، خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هرگونه سیاه نمایی و تخریب، وحدت و همدلی مردمی را خدشه‌دار می‌کند

فتایی در پایان با اشاره به سفر دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به استان طی هفته آینده گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف این سفر، بررسی تحقق شعار سال در استان است که در قالب شورای فرهنگ عمومی صورت خواهد پذیرفت.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی در لرستان نیز در این دیدار ضمن تبریک سال نو، گفت: رسانه‌های استان باید به‌مثابه یک پل ارتباطی میان مردم و مسئولین، دیدگاه‌های هر دو طرف را به‌درستی و بدون هرگونه قضاوت تحلیل و منتشر کنند که می‌تواند زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم نماید.

محمد علیدوستی افزود: آسیب‌شناسی خدمات شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌عنوان مجلس‌های محلی یکی از مهم‌ترین وظایف رسانه‌های استانی است که می‌تواند موجب بهبود فعالیت‌های این نهاد در دوره‌ی جدید باشد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: در این راستا خبرگزاری ایرنا لرستان طی ماه‌های منتهی به انتخابات، میزگردهایی تحلیلی را برگزار خواهد کرد که طی آن نظرات و دیدگاه‌های جریانات مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان مطرح و بدون کم‌وکاست منتشر خواهد شد تا تمام اقشار جامعه بتوانند از نظرات کارشناسان این حوزه‌ها در راستای انتخاب درست بهره‌برداری کنند.

 

۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید