اخبار

جشنواره مد و لباس معرف ظرفیت‌های بالقوه صنعت پوشاک لرستان است

جشنواره مد و لباس معرف ظرفیت‌های بالقوه صنعت پوشاک لرستان است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی، گفت: در این جشنواره ظرفیت‌های بالقوه مد و لباس استان به‌خوبی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، آیین اختتامیه چهارمین جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی فجر، صبح چهارشنبه بیستم اسفندماه با حضور مسئولین، شرکت‌کنندگان در جشنواره و نمایشگاه و علاقه‌مندان به صنعت پوشاک در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن عید مبعث، گفت: این جشنواره برای چهارمین سال متوالی با همکاری معاونت هنری و سینمایی اداره کل، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، انجمن مد و لباس استان و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی برگزار شد که خوشبختانه با استقبال خوب طراحان و فعالان عرصه پوشاک در استان روبرو گردید.

احمد حسین فتایی سپس با اشاره به معرفی ظرفیت‌های بالقوه مد و لباس در این جشنواره، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این جشنواره تقویت پایه‌های صنعت پوشاک استان و ایجاد بازار برای لباس‌های محلی لرستان با استفاده از ظرفیت‌های بومی است که خوشبختانه هم‌زمان با برگزاری جشنواره در جلسه‌ای که به دعوت معاونت امور اقتصادی استانداری لرستان ، راهکارهای مختلف آن موردبررسی قرار گرفت و انشا الله در آینده‌ی نزدیک شاهد محقق شده یکی از اهداف مهم این جشنواره خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه « لباس محلی از نمادهای فرهنگی لرستان است » تصریح کرد: تقویت داشته‌های فرهنگی و آیین و رسوم بومی و محلی و انتقال آن به نسل جوان و نوجوان جامعه یکی از مهم‌ترین وظایف ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در قالب این‌گونه جشنواره‌ها عملی می‌شود و ما در این جشنواره شاهد ارائه‌ی طرح‌های نوین بر پایه‌ی لباس‌های بومی و محلی استان بودیم که با ذائقه‌ی روز نیز هماهنگ است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پایان ابراز داشت: جشنواره امسال در بخش‌های لباس اجتماع آقایان و بانوان، عفاف حجاب، لباس محلی و صنایع‌دستی برگزار شد که منتخبین آن در بخش‌های مختلف در این مراسم مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید