اخبار

نشست " شعر انقلاب " در الیگودرز برگزار شد

نشست " شعر انقلاب " در الیگودرز برگزار شد
امام جمعه شهرستان الیگودرز گفت: وجود شاعران شهرستان از شاخص‌های توسعه و پیشرفت فرهنگی هنری است.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز، نشست شعر انجمن ادبی فردوسی، با محور شعر انقلاب، در مجتمع فرهنگی هنری سیمرغ، با حضور امام جمعه‌ شهرستان و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
در ابتدای این نشست، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، انجمن ادبی فردوسی را از موفق‌ترین انجمن‌های کشور دانست و گفت: در شرایطی که بسیاری از انجمن‌های فرهنگی هنری گرفتار رکود شده‌اند، این انجمن همچنان چراغ شعر و ادب را روشن نگه داشته است و قطعا به همت شاعران و شعردوستان، این مسیر با صلابت ادامه خواهد یافت.
میثم محتشم در خصوص شعر پس از انقلاب گفت: به دلیل وقوع رخدادهای فراوان پس از انقلاب و حوادثی چون دفاع مقدس، نگاه شاعران دچار تحول فراوانی گردید و به تبع آن اتفاقات بسیار گسترده‌یی در حوزه‌ی شعر و ادب فارسی رخ داد.
امام جمعه‌ی شهرستان الیگودرز نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از دومین حضور در جلسه ی انجمن ادبی فردوسی، وجود شاعران شهرستان الیگودرز را از شاخص‌های پیشرفت فرهنگی هنری دانست و گفت: هرچه حضور هنرمندان متعهد در فعالیت‌های اجتماعی بیشتر باشد، رشد فرهنگی بالاتر بوده و ناهنجاری‌ها کم‌رنگ‌تر خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین سرلک، منشا شعر را، باطنی نورانی و وحدانی خواند و گفت: شعر، اثرگذارترین زبان و کلام است که از صفای درون الهام می‌گیرد و تا چنین نباشد هیچ کلامی بر جان آدمی نخواهد نشست.
وی ضمن قرائت چند شعر ماندگار در ادب فارسی، گفت: بارها و بارها دیده‌ایم و شنیده‌ایم که یک بیت شعر، رسالت صدها ساعت سخن گفتن را بهتر و اثرگذارتر انجام داده است و از این‌روست که پایگاه و جایگاه شعر، در فرهنگ ایران‌زمین همواره مستحکم بوده است.
حجت الاسلام سرلک نقش شاعران را در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و سایر عرصه‌ها چون تجلیل از مدافعان سلامت، بی‌بدیل شمرد و خواستار دقت هرچه بیشتر شاعران به مسائل ارزشی و اخلاقی جامعه شد.
در ادامه‌ی جلسه، شاعران الیگودرز، به قرائت اشعار خود در حوزه‌های مختلف شعر پس از انقلاب پرداختند.
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید