اخبار

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان:

صدور ۱۸۷ مجوز الکترونیک برای کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان

صدور ۱۸۷ مجوز الکترونیک برای کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان
ابدالی پوراز صدور مجوز الکترونیکی برای همه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبرداد و گفت: تاکنون ۱۸۷مجوز الکترونیک برای کانون های مساجد استان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از شبسستان، «محمد ابدالی پور» اظهار داشت: مجوز الکترونیکی برای فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان صادر می شود.

 مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان افزود: این مجوزهای الکترونیکی بر اساس اساسنامه جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور صادر می‌شود.

 وی با بیان اینکه مدیران کانون های فرهنگی هنری باید با مراجعه به بخش کاربری کانون به نشانی «پرتال بچه‌های مسجد» نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند، بیان کرد: اولویت صدور مجوز الکترونیکی بر اساس امتیاز کانون‌ها در سامانه بچه‌های مسجد است.

 ابدالی پو با اشاره به فعالیت ۴۱۰ کانون فرهنگی هنری مسجد در استان لرستان، گفت: تاکنون پرونده الکترونیک برای  187کانون فرهنگی و هنری مساجد لرستان صادر شده است و  تعداد حداقل 10 مجوز دیگر در انتظار تایید نهایی هستند.

 وی اعلام کرد:  برخورداری کانون از ۲ هزار امتیاز، تطبیق سن مدیر کانون که باید بین ۱۸ تا ۵۰ سال باشد، دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس،ثبت حداقل ۲۰ عضو برای کانون های شهری و ۱۰ عضو برای کانون های روستایی در سامانه، بارگذاری مدارک، داشتن امام جماعت و تکمیل اطلاعات ارکان کانون از جمله شرایط اخذ مجوز الکترونیکی است.

 ابدالی پور با بیان اینکه سامانه «بچه‌های مسجد» فضایی را فراهم کرده تا کانون‌ها بتوانند از طریق فضای مجازی موارد اداری مربوطه را پیگیری کرده و رفت و آمد آنان به مرکز استان به حداقل برسد، گفت: با توجه به تصویب اساسنامه ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد و براساس قانون باید مجوز مجدد برای فعالیت کانون ها صادر شود.

 وی افزود: صدور مجوز مجدد با تغییراتی همراه است که هم می تواند برای کانون های فرهنگی هنری نوید بخش و هم در مسیر اجرا چالش هایی به همراه داشته باشد.

 مدیرستاد کانون های  فرهنگی هنری مساجد لرستان اظهار کرد: کانون‌هایی که در سال گذشته امتیازشان زیر ۲ هزار بوده باید امسال تلاش کنند که خود را به مرز ۲ هزار امتیاز برسانند.

 ابدالی پور بیان کرد: با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم، مجوز کانون های فرهنگی هنری به صورت آنلاین و در اسرع وقت صادر می شود.

۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۲۰:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید