اخبار

استاندار لرستان:

آموزش جامعه در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد

آموزش جامعه در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد
استاندار لرستان در یکصد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر اصل آموزش خواستار کاهش آسیب های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، یکصد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی عصر سه شنبه یازدهم شهریور ماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار لرستان، با دستور کار بررسی اقدامات انجام شده در راستای تبیین بیانیه گام دوم و راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی ( طلاق ) برگزار شد.

استاندار لرستان در این جلسه با اشاره به مصوبات قبل ،گفت: در جلسات گذشته آسیب های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و در این رابطه  تصمیم گیری هایی به عمل آمد. 
خادمی همچنین با اشاره به وجود برخی از آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق در سطح جامعه و ضرورت مقابله با آنها، گفت: ضرورت دارد پس از بررسی موضوع و تجزیه و تحلیل ، یک کار علمی، محاسبه شده و دقیق توسط دستگاه‌های ذیربط در این زمینه انجام پذیرد. 
وی با تاکید بر ریشه یابی عوامل فردی و اجتماعی  به بررسی موضوع از طریق مطالعات اجتماعی، عوامل محیطی و ریشه یابی آسیب‌های اجتماعی به منظور ارائه راه حل منطقی تاکید کرد.
دکتر خادمی به دلایل  مختلفی همچون عوامل فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی در این زمینه اشاره کرد و بر لزوم هدف گذاری برای مقابله در این زمینه ها تاکید کرد. 
استاندار لرستان به گزارشی که توسط جهاد دانشگاهی در زمینه طلاق ارائه شده بود اشاره کرد و گفت: این اطلاعات در نوع خود ،کاری خوب ، نو و ارزشمند است. 
وی مشاوره و آزمایشات پزشکی قبل از ازدواج را در  زمینه پیشگیری از طلاق موثر دانست و به عوامل اجتماعی و فرهنگی همچون ازدواج در سن پایین نیز اشاره کرد و بر ضرورت برنامه ریزی و اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه در این زمینه تاکید کرد. 
دکتر خادمی با اشاره به اهمیت مقوله آموزش گفت: در جهت آموزش و آگاه سازی جامعه از بخشی از اعتبارات دستگاه‌های مختلف می توان استفاده کرد و با بررسی و ریشه یابی دلایل طلاق، مواردی را هدف‌گذاری کرده و از طریق آموزش و دیگر راهکارها این موضوع را در قالب تشکیل کمیته های تخصصی در ذیل شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار داده تا زمینه کاهش این آسیب اجتماعی فراهم آید.
 
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید