اخبار

مشکلات فرا روی کانون های مساجد ساختاری است

مشکلات فرا روی کانون های مساجد ساختاری است
نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات فرا روی کانون های مساجد، گفت: عمده مشکلات امروز کانون های مساجد ساختاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از فهما، « مهرداد ویسکرمی» امروز(6 شهریور) در  دیدار با کارکنان ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار داشت: فعالیت انقلابی و ارزشی با بی مهری مواجه است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شواری اسلامی اسلامی خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات و مسائل فرهنگی، اجتماعی و...در این مهجوریت است و باید این مساله با برنامه ریزی برطرف شود.

وی با تاکید بر ضرورت ممارست  بچه های انقلابی و مسجد در پیشبرد امور، گفت: گاهی باید بی اعتنا به بی مهرها تنها به هدف فکر و با ممارست برنامه را پیش برد.

ویسکرمی با اشاره به اینکه موفقیت در پیش برد برنامه های فرهنگی ارزشمند و انقلابی نیازمند تلاش و ممارست شبانه روزی است، بیان داشت: بدون تلاش و برنامه ریزی نمی توان به پیشرفت و تعالی امید داشت باید از کار خسته نشویم و در مهجوریت کار کنیم.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات فرا روی کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: بیشتر مشکلات امروز فرا روی کانون های فرهنگی هنری مساجد ساختاری است.

« محمد ابدالی پور» نیز در این در دیدار با اشاره به اینکه بیش از ربع قرن از فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد می گذرد، اظهار داشت: جذب جوانان به مساجد و مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان از اهداف مورد شورای انقلاب فرهنگی جهت راه اندازی کانون های فرهنگی هنری در مساجد بوده است.

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه امروز بیش از ربع قرن از فعالیت کانون های مساجد در کشور می گذرد، افزود: به رغم فعالیت جهادی کانون های مساجد، اما دولت از بحث فرهنگ و هنر در مساجد غافل شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار اختصاص یافته به ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد ناچیز است، بیان کرد: برای تقویت کانون های فرهنگی هنری مساجد نیاز به همکاری مسئولان استانی است.

ابدالی پور کانون های فرهنگی هنری مساجد را پایگاه های فرهنگی دانست و افزود: امروز کانون های مساجد در دورترین نقاط کشور به عنوان پایگاه های فرهنگی در مناطق شهری و روستایی فعالیت می کنند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده فرا روی کانون  های فرهنگی هنری مساجد، خاطرنشان کرد: زیرساخت های کانون های فرهنگی هنر مساجد نیاز به تقویت دارد.

ابدالی پور با انتقاد از موازی کاری در مساجد، خاطرنشان کرد: متاسفانه نبود حمایت موجب دلسردی فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد شده است.

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد اظهار کرد: تعداد 408 کانون فرهنگی هنری مسجد در استان لرستان راه اندازی شده است.

 

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید