اخبار

حضرت آیت الله احمد مبلغی:

هنر از فطرت انسان سرچشمه می گیرد

هنر از فطرت انسان سرچشمه می گیرد
نماینده لرستان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با جمعی از چهره های شاخص فرهنگی و هنری لرستان، گفت: هنر یک امری فطری است که از آغاز تا کنون با بشر همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، عصر سه شنبه چهارم شهریور ماه نشست صمیمانه آیت الله احمد مبلغی، نماینده لرستان در مجلس خبرگان رهبری با برخی از چهره های شاخص فرهنگی، هنری و رسانه ای با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد.

آیت الله مبلغی در این دیدار ضمن تشریح نظریه فطرت علامه طباطبایی، گفت: هنر یک امری فطری است که از آغاز تا کنون با بشر همراه بوده، هنر بخشی از وجود انسان است و نمی توان قدرت آن را نادیده گرفت. انبیاء الهی و ائمه معصومین (ع) همگی هنرمندانی بزرگ هستند زیرا به خلق صحنه پرداخته اند.

نماینده لرستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هنر انسان را به خدا نزدیکتر کرده و اخلاق را شکل می دهد. هنر چیزی نیست که آن را کوچک و کم بشماریم و به سادگی از کنار آن عبور کنیم.

این اندیشمند اسلامی افزود:در لرستان نیازمند تشکیل گروه های اندیشه ورز در حوزه هنر و فرهنگ هستیم تا بتوان از ظرفیت صاحبنظران و چهره های شاخص این حوزه بهره برده و با استفاده از رسانه ها و فضای مجازی نتایج آن را در جامعه منعکس نمود.

وی سپس اذعان داشت: باید صدای مردم لرستان را از هر طریقی که ممکن است به گوش مسئولین نظام رسانده و از ظرفیت نیرو های بومی بیش از گذشته در بدنه مدیریتی استان استفاده کنیم.

آیت الله مبلغی در پایان خاطر نشان ساخت: هدف ما از برگزاری اینگونه جلسات رفع مشکلات و کاستی های استان در حوزه هایمختلف است و در این زمینه ضمن بیان مشکلات به ارائه راهکار هم می پردازیم.

۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید