اخبار

تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری در زندانهای لرستان

تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری در زندانهای لرستان
مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و امور زندانهای لرستان با هدف فراهم نمودن زمینه تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری در زندان های استان با هم دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمد حسین فتایی صبح چهارشنبه 29 مرداد ماه در دیدار با عبدالمجید کشوری، با اشاره به ظرفیت ویژه فرهنگ در اصلاح افراد بزهکار و زندانیان، گفت: نگاه فرهنگی به این افراد زمینه بازگشت سالم آنان به جامعه را افزایش می دهد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، تصریح کرد: آنچه زمینه ایجاد بزه را ایجاد می کند عوامل بیرونی است و هیچ فردی ذاتاً بزهکار و مجرم نیست و اگر مرتکب جرم می شود به این معنا نیست که امکان بازگشت ندارد و با اقدامات و اصلاحات فرهنگی می توان موجب شکل گیری جامعه ای سالم با کمترین امکان شکل گیری جرم شود.

وی ادامه داد: اصلی ترین شاخصه زندان، اصلاح شخصیت فرد زندانی است و فعالیت های فرهنگی و هنری از جمله کتابخوانی، موسیقی، نقاشی، تئاتر و ... می تواند این روند را تسهیل کرده و ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این آمادگی را داریم که زمینه تقویت اینگونه فعالیت ها را در فضای زندانهای استان فراهم آوریم. 

فتایی در پایان ابراز داشت: ترسیم و تقویت شاخصه های فرهنگ عمومی یکی از مهمترین وظایف ماست و می توان از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی برای ترویج این شاخصه ها در بین زندانیان استفاده کرد.

مدیر کل امور زندانهای لرستان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه نگاه فرهنگی به زندانی مهمترین وجه تمایز زندانبانی اسلامی و غیر اسلامی است، گفت: " بازگشت شرافتمندانه زندانی به جامعه " که شعار سازمان زندانهای کشور است از دین مبین اسلام و آرمان های حضرت امام (ره) متاثر شده و فرهنگ مهمترین شاخصه ی این نوع نگاه است.

عبدالمجید کشوری افزود: هرچه قدر عملکرد ما در حوزه اصلاح و تربیت بهتر باشد، نرخ این بازگشت افزایش یافته و امکان بروز جرم در جامعه کمتر می شود.

وی سپس اظهار داشت: هنردرمانی و فعالیت های فرهنگی مهمترین بخش از روند اصلاح و تربیت زندانیان است که باعث احیاء شخصیت آنان شده و ما در این زمینه به همکاری دستگاه های فرهنگی و تربیتی استان خوش بین هستیم.


 

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید