اخبار

جایگاه ویژه امر به معروف و نهی از منکر در بیانیه «گام دوم انقلاب»

جایگاه ویژه امر به معروف و نهی از منکر در بیانیه «گام دوم انقلاب»
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر باید برخواسته از ایمان باشد، گفت: در چهل سالگی دوم و در بیانیه «گام دوم انقلاب» امر به معروف و نهی از منکر ظهور بیشتری دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از ایکنا از لرستان، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان سه‎شنبه، بیست و یکم مردادماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا حقیان، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان و همچنین مسئولین استانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تشکیل شد.

حجت‌الاسلام شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان در این جلسه، با بیان این‌که شجاعت امام حسین(ع) پشتوانه امر به معروف و نهی از منکر است، اظهارکرد: ماه محرم، ماه تجلی امر به معروف و نهی از منکر، مظهر ایثار و فداکاری است.

وی با بیان این‌که در آیات قرآن معیار برتری امت، امر به معروف و نهی از منکر معرفی شده است چراکه در امت اسلامی سکوت و ترس معنا ندارد، اضافه کرد: در کنار امر به معروف باید نهی از منکر نیز انجام و با فساد مبارزه شود ولی برخی از ما تنها به امر به معروف توجه می‌کنیم و نهی از منکر نداریم این یعنی تنها بخشی از وظیفه خود را انجام داده‌ایم و نمی‌توانیم به هدف الهی امر به معروف و نهی از منکر برسیم.

شاهرخی با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر باید برخواسته از ایمان باشد، به بیانیه «گام دوم انقلاب» اشاره کرد و گفت: در چهل سالگی دوم و در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از طرف مقام معظم رهبری ارائه شده امر به معروف و نهی از منکر ظهور بیشتری دارد.

وی در ادامه با بیان این‌که وضعیت استان لرستان نیز به‌گونه‌ای است که نیازمند همدلی، وفاق ،اتحاد و صدای واحدی داریم که امر به معروف و نهی از منکر را براساس دستورالعمل پیش ببریم و این موضوعی نیست که یک فرد یا دستگاهی به تنهایی به آن عمل کند، اضافه کرد: هر توفیقی طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی حاصل شده آمران به معروف و ناهیان از منکر حضور داشته و در جلوگیری از فساد دخالت داشته‌اند.

حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان این‌که شش هزار و سیصد شهید لرستان آمران به معروف و ناهیان از منکری بودند که جان‌شان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند، افزود: در راستای امر به معروف و نهی از منکر با جوانانی با احساسات پاک روبرو می‌شویم که این احساسات نیازمند تدبیر است و نباید این احساسات را خاموش کنیم بلکه باید این احساسات را در مسیر صحیح هدایت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: ما باید به جایی برسیم که هشت میلیون جوان مومن، پای کار، انقلابی، پای کار، معنویت‌گرا، اخلاق‌مدار و عدالت‌خواه برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم چراکه با مطالبه‌گری این جوانان بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید