اخبار

معاون استاندار لرستان:

خبرنگاران پایه های توسعه استان را بنا می کنند

خبرنگاران پایه های توسعه استان را بنا می کنند
محمود ثمینی در آیین رونمایی از سردیس شهید صارمی که به مناسبت روز خبرنگار در خرم آباد برگزار شد، گفت: پایه های توسعه استان توسط خبرنگاران بنا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در آیین رونمایی از سردیس شهید محمود صارمی که با حضور مدیر کل و معاون مطبوعاتی اداره کل، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه استان برگزار شد، گفت: خبرنگاران از استوانه های توسعه استان هستند که باید با ایجاد تصویری درست از واقعیت و ظرفیت های موجود، زمینه ی حضور سرمایه گذاران را فراهم آورند.

ثمینی تصریح کرد: علی رغم تلاشهای بسیاری که توسط اصحاب رسانه صورت پذیرفته، اما برای توسعه استان نیازمند حضور پررنگ تر و موثر تر مطبوعات و نشریات هستیم و خبرنگاران می بایست با دغدغه مندی و اشراف کامل بر شرایط موجود در استان، مسیر را برای انجام کارهای بزرگ هموار نمایند.

وی ادامه داد: امروز اگر شاهد هستیم که آزادیخواهان جهان اعم از مسلمان و غیر مسلمان، حرکت در مسیر سید الشهداء(ع) و یارانش در واقع عاشورا را مشی خود قرار داده اند به خاطر نقش برجسته حضرت زینب (س) در بیان و انعکاس درست واقعیت این حادثه عظیم است که به خوبی جایگاه و تاثیر بی بدیل و غیر قابل انکار انعکاس دهندگان اخبار و خبرنگاران را در ماندگاری و اثر بخشی یک اتفاق بیان می کند.

معاون استاندار لرستان سپس با اشاره به حضور پررنگ خبرنگاران در صحنه های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی، ابراز داشت: چه در دوران انقلاب و چه در صحنه هشت سال دفاع مقدس و حتی امروز که شیوع ویروس کرونا زندگی همه ی مردم را تحت تاثیر قرار داده، شاهد حضور پر رنگ خبرنگاران در حوزه های مختلف هستیم که جانفشانانه پای به میدان می گذارند و در کنار مدافعان کیان و سلامت کشور برای تحقق آرمانهای انقلاب تلاش می کنند.

ثمینی در پایان تاکید کرد: به تصویر کشیدن زوایای تلخ ابتلا به کرونا و حضور در فضاهای پر خطر و پر ریسک بیمارستانی در کنار بیماران و مبتلایان به این ویروس، علاوه بر اینکه مسئولیت پذیری خبرنگاران را به منصه ظهور می رساند، موجب افزایش آگاهی و سواد عمومی در خصوص این بیماری شده و سلامت جامعه را تضمین می کند.


۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید