اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تاریخ لرستان معرف فرهنگ و هنر غنی ایرانی و اسلامی است

تاریخ لرستان معرف فرهنگ و هنر غنی ایرانی و اسلامی است
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شناسنامه درخشان فرهنگی و هنری لرستان، گفت: تاریخ درخشان لرستان معرف فرهنگ و هنر غنی ایرانی و اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح یکشنبه 5 مرداد ماه در دیدار احمدحسین فتایی؛ مدیر کل لرستان با وی که با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های صورت گرفته طی یکسال اخیر و ابلاغ سلام ویژه به مردم، مسئولین و جامعه فرهنگی، هنری و رسانه ای استان، گفت: تاریخ لرستان سرشار از مصادیق روشن فرهنگ و هنر غنی ایرانی و اسلامی است.

وی تصریح کرد: علی رغم محدودیت های شدیدی که در طی چند ماهه اخیر با شیوع ویروس کرونا اعمال گردیده، اما شاهد هستیم که فعالیت های بسیار خوب و رضایت بخشی در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، رسانه ای و قرآنی در لرستان صورت گرفته که ضمن تشکر از مجموعه همکاران و اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و جامعه قرآنی استان انتظار داریم همین روند در آینده نیز دنبال شود.

صالحی ادامه داد: ظرفیت فضای مجازی در ایام شیوع ویروس کرونا به خوبی در زمینه برگزاری و اجرای برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار گرفت و استانهای کشور به خصوص استان لرستان توانستند از این ظرفیت تازه در جهت تحقق اهداف سازمانی به خوبی بهره ببرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس با اشاره به ظرفیت ویژه شورای فرهنگ عمومی و شورای اطلاع رسانی در شرایط کنونی، ابراز داشت: مدیران کل استانی باید ضمن برقراری تعامل سازنده با نماینده ولی فقیه، استاندار و مجمع نمایندگان استان، زمینه تقویت فعالیت های شورای فرهنگ عمومی و شورای اطلاع رسانی را فراهم آورند چرا که طراحی، تبیین و ابلاغ سیاستهای درست فرهنگی در شرایط کنونی کشور می تواند بسیار راهگشا باشد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: شیوع کرونا و محدودیت های به وجو آمده، خساراتی را به فعالیت های فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه ای کشور وارد آورد که امیدواریم با اعطای تسهیلات حمایتی بتوانیم بخشی از این خسارات را جبران نماییم.

در بخش دیگری از این دیدار احمدحسین فتایی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته فرهنگی، هنری، قرآنی و عمرانی صورت گرفته طی یکسال اخیر و تشکر از کلان برنامه های وزیر در راستای تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری در سراسر کشور، گفت: لرستان علی رغم تمامی ظرفیت ها و توانمندی هایی که دارد همچنان نیازمند تزریق اعتبارات ویژه است تا به جایگاه واقعی خویش دست یابد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: تکمیل زیرساخت های فرهنگی و هنری و اتمام بسیاری از پروژه های نیمه تمام سالهای گذشته از مهمترین اولویت های این اداره کل در یکسال اخیر بوده است که با عنایت های ویژه وزارت و مسئولین استانی، امیدواریم بتوانیم گامهای موثری در این خصوص برداریم.

در این دیدار همچنین درخواستهایی در جهت حمایت از فعالیت های فرهنگی، هنری، رسانه ای و زیرساختی و همچنین ارتقاء رتبه اداره کل به حضور وزیر تقدیم گردید و دستورات لازم در جهت تحقق این خواسته ها ابلاغ شد. 

۶ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید