اخبار

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری نماز در لرستان

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری نماز در لرستان
مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان گفت: جشنواره فرهنگی هنری نماز با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ نورانی نماز در استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، محمد ابدالی پور روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: جشنواره فرهنگی نماز  با استعانت از الطاف الهی و الهام از پیام مقام معظم رهبری در جهت ایجاد فضای دینی مناسب به منظور استفاده از زبان هنر در القای مفاهیم دینی بویژه نماز و تشویق هنرمندان به خلق آثار و تولیدات فاخر هنری در این زمینه برگزار میشود.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان با بیان اینکه جشنواره ملی فرهنگی هنری با محوریت نماز برگزار می شود، افزود: این جشنواره فرهنگی و هنری به همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار میشود.

ابدالی پوربا بیان اینکه تئاتر خیابانی از موضوع های این جشنواره است، بیان کرد: تئاتر خیابانی با موضوع نماز مورد تایید است.

وی با بیان اینکه دیگر موضوع این جشنواره فرهنگی هنری قصه گویی و دلنوشته های نماز است، اضافه کرد: نماز در قرآن و سیره معصومین، نماز و سنگر شهیدان، نماز، مسجد و خانواده، سفر و نماز اول وقت، نماز و جوانان، نیایش کودکان، اولین نماز و چی شد که نمازخوان شدم از موضوع های مشخص شده برای جشنواره در حوزه قصه گویی و دلنوشته های نماز است.

ابدالی پور با  بیان اینکه آثار دلنوشته باید به صورت فایل pdf ارسال شود، افزود: شرط سنی شرکت کنندگان حداکثر ۳۰ سال است.

وی با بیان اینکه سرود و تواشیح از دیگر بخش های این جشنواره است،  اذعان داشت: سرود و تواشیح  باید با موضوع های  نماز، قرآن و عترت باشد.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، ۱۰ مرداد ماه امسال را آخرین مهلت شرکت در این جشنواره فرهنگی و هنری دانست و اظهار کرد: علاقمندان می بایست آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در خرم آباد، میدان ۲۲ بهمن، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد، ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ارسال کنند.

۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷
ایرنا لرستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید