اخبار

کار فرهنگی با روحیه جهادی تاثیر گذار است

کار فرهنگی با روحیه جهادی تاثیر گذار است
معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی گفت: فعالیتها و برنامه های فرهنگی با روحیه جهادی تاثیرگذار و موفق خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان،نشست مشترک معاونت فرهنگی اداره کل با اعضای ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی لرستان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

"رضا نیازی" معاون فرهنگی این اداره کل درابتدای این نشست گفت:این جلسه با محوریت ضرورت، تقویت و تعامل و مشارکت دو سویه و سازنده با مراکز فرهنگی و مجموعه های فعال فرهنگی در استان  تشکیل شده است.

وی تمرکز زدایی و تقویت صنوف فرهنگی را از مهمترین رویکرد های خود دانست و ادامه داد: در راستای این مشارکت و انسجام با مراکز فرهنگی ،بنابر سرفصل های این معاونت اقدام به برون سپاری فعالیتهای فرهنگی در قالب فراخوان نموده ایم که طرحهای ارزشمندی نیز به دبیرخانه ارسال شده است .

نیازی،معاونت فرهنگی اداره کل افزود: نگاه آسیب‌شناسانه در حوزه فرهنگ را مهم تلقی کرد و عنوان کرد: تا نگاه آسیب‌شناسانه به مقوله فرهنگ نداشته باشیم، نمی‌توانیم نسبت به تدوین و اتخاذ سیاست‌های لازم اقدام کنیم و قطعا این امر با هم افزایی و وحدت میسر میشود.

وی با اشاره به اینکه باید تمام تلاش خود را برای منطبق کردن عملکرد خود با اهداف انقلاب اسلامی به کار بگیریم گفت: انقلاب اسلامی یک نظام پویا، فعال وجریانی پیوسته است و هیچ توقفی در ادامه توسعه در سراسر دنیا وجود ندارد.

معاون فرهنگی اداره کل اظهار داشت: با توجه به نقش و اهمیت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی  به عنوان یک ظرفیت عظیم فرهنگی که همیشه با حضور فعال و جهادی خود و در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری حضور داشته اند ،انتظار میرود در فعالیتهای فرهنگی این اداره کل مشارکت و همکاری داشته باشند.

"رضا نیازی"در ادامه این نشست بر تقویت محورهایی از جمله :جایگاه ولایت ،روحیه جهادی، ایثار وشهادت و تقویت روحیه امیدواری واز طرفی همگرایی و هم افزایی در راستای تقویت حوزه اقتصاد و فرهنگ تاکید کرد.

وی در ادامه افزود:در صورتی که تمامی فعالیت ها در سطح کشور بر اساس تعهد به دین و تقوا و با روحیه جهادی صورت گیرد، روند پیشرفت نظام اسلامی سرعت گرفته و به سوی تعالی حرکت خواهد کرد.

میثم کشکولی،دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان ، در ادامه این نشست اظهار داشت:ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تلاش دارد تا با بسترسازی مناسب، پشتیبانی فکری و معنوی از همه تشکل‌ها و گروه‌های فرهنگی را برعهده‌گرفته تا ضمن ایجاد شبکه‌ای منسجم از نیروهای انقلابی، از توانمندی و اثرگذاری این نیروها در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استفاده کند.

وی افزود :این مجموعه، مجموعه‌ای مستقل و مردمی متشکل از فعالان و نخبگان فرهنگی است که با هدف ایجاد بستر مشارکت آفرینی و هم‌افزایی به ‌صورت خودجوش تشکیل ‌شده و وابستگی به احزاب، گروه‌ها و جریانات و گروه‌های سیاسی ندارد.

دبیر قرارگاه فرهنگی صاحب الامر (عج) بیان داشت: تلاش شده تا همه انقلابی‌ها و حزب ‌اللهی‌ها در زیر یک چتر جمع شوند تا با همراهی و همگامی هم به ‌عنوان سربازان انقلاب، راهی را که شهدا برای ما هموار کردند ادامه دهیم.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی لرستان در ادامه با تاکید بر اینکه این جبهه آمادگی راه اندازی هیات اندیشه ورز و رصد مسائل فرهنگی در استان را دارد گفت: جزیره‌ای کار کردن، عدم انجام کارهای تشکیلاتی، عدم بسترسازی مناسب و عدم به‌کارگیری از ظرفیت‌ها و کادرسازی ،عدم افق و چشم انداز و  نقشه واحد و منسجم در خصوص مسائل فرهنگی استان ، از عوامل اصلی به نتیجه نرسیدن تلاش‌های فرهنگی در استان بوده است که باید از آن دوری کرد و به سمت کار تشکیلاتی و منسجم رفت.

کشکولی در ادامه بر روند تسهیل و توسعه ثبت موسسات فرهنگی و مجموعه های مردمی  و فراهم نمودن زمینه مناسب برای کنشگران فرهنگی تاکید کرد.

در ادامه این نشست ،اعضای ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان لرستان  نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید