اخبار

آغاز فعالیت کتابخانه‌های عمومی لرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

آغاز فعالیت کتابخانه‌های عمومی لرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: در فاز سوم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرایط جدید حضور و استفاده مراجعان، کتابخانه‌های عمومی استان از ابتدای تیر ماه بازگشایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از فارس، فرشته طهماسبی با بیان اینکه هم‌زمان با تعطیلی آموزش و پرورش کتابخانه‌های عمومی استان نیز تعطیل شد و پرسنل و اعضا حق ورود و خروج را نداشتند، اظهار داشت: بعد از ماه مبارک رمضان در فاز نخست تعدادی از کتاب‌دارها به صورت نیمه وقت فعالیت‌های کتابخانه‌ها را انجام می‌دادند.

وی افزود: در فاز دوم بازگشایی که اول خرداد ماه انجام شد تمام کتاب‌دارها هر روز در هر شیفت ۵ ساعت کاری با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی در محل کار حضور پیدا کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان بیان کرد: در فاز سوم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرایط جدید حضور و استفاده مراجعان، کتابخانه‌های عمومی استان از ابتدای تیر ماه بازگشایی می‌شود.

وی تصریح کرد: بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره می‌شود و سالن‌های مطالعه نیز فقط جهت مطالعه کتاب تا زمانی که فرمانداری هر شهری وضعیت قرمز یا هشدار در شهرستان خود را به ما اعلام نکند، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌ها فعال خواهند بود. 

طهماسبی با بیان اینکه در نحوه تحویل کتاب نیز تغییراتی پیرو شرایط رخ داده است، گفت: کتابی که امانت داده شده بعد از دریافت توسط کتابخانه ۱۰ روز قرنطینه می‌شود و بازه زمانی امانت کتاب را از دو هفته به یک ماه افزایش دادیم.

وی با اشاره به اینکه بخش نابینایان و نا‌شنوایان کتابخانه‌ بروجرد نیز همواره تعطیل می‌ماند، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی مانند جمع خوانی،نشست‌های کتابخوان، نقد کتاب و ... فقط در فضای مجازی انجام می‌شود‌.

۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید