اخبار

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان:

رسانه‌ها با نگاه نهاد گرایانه به تبیین نقش زنان در جامعه بپردازند

رسانه‌ها با نگاه نهاد گرایانه به تبیین نقش زنان در جامعه بپردازند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها با نگاه نهاد گرایانه به تبیین نقش زنان در جامعه بپردازند، گفت: زنان شاخص و موفق به عنوان الگو معرفی شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از مهر، ناهید پرویزپور در جلسه هم اندیشی مدیران کل زن لرستان با خانه مطبوعات با اشاره به اینکه میزان مشارکت زنان در همه عرصه‌ها یکی از مؤلفه‌های توسعه یافتگی کشورها است، اظهار داشت: زنان توانسته اند با کسب آموزش و مهارت به خود باوری برسند اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها با محوریت خانه مطبوعات نقش تعیین کننده‌ای در هدایت افکار عمومی دارند، تصریح کرد: رسانه هم در عرصه عمومی و قانونگذاری و هم در عرصه خصوصی و خانواده می‌تواند با نگاه فراجنسیتی جنبه‌های اجتماعی مسائل زنان و تأثیرات آن بر جامعه را پردازش کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان با تاکید بر اینکه خانه مطبوعات باید اتاق فکر تحلیل مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه باشد و مهمترین مکان برای راهبری اهالی رسانه به سمت تولید محتوا در مسائل اجتماعی و سیاسی باشد، افزود: بسیاری از رفتارهای اجتماعی افراد در طولانی مدت تحت تأثیر آموزش‌های مستقیم و غیر مستقیم رسانه است.

پرویز پور با اشاره به اینکه نگاه رسانه به زنان نباید صرفاً محدود و معطوف به حوزه آسیب‌های اجتماعی باشد، اظهار داشت: عدالت جنسیتی می‌طلبد که با نگاه نهاد گرایانه، به زنان به عنوان عناصر تأثیر گذار در جامعه انسانی توجه شود.

وی با بیان اینکه زنان شاخص باید بیشتر معرفی و تجربیات آنان به عنوان الگو معرفی شود، تصریح کرد: نقش رسانه در تحکیم بنیاد خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی انکار ناپذیر است.

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۴۱
مهر لرستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید