اخبار

انتشار ۵۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در لرستان

انتشار ۵۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در لرستان
معاون ادبیات اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان از تولید و انتشار ۵۰ عنوان کتاب دفاع مقدس و همچنین تولید ۲۰ کتاب صوتی طی سال‌ جاری در انتشارات پراکنده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از ایسنا، محمدتقی عزیزیان امروز در جمع خبرنگاران، در رابطه‌ با فعالیت نشر پراکنده  در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، اظهار کرد: تولید و رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در سال ۱۳۹۸ در گونه‌های خاطره، تاریخ شفاهی، شعر، داستان و زندگینامه داستانی به سفارش اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و با همکاری دانشگاه‌های لرستان، علوم پزشکی، فنی و حرفه‌ای، آزاد اسلامی، پیام نور، علمی ـ کاربردی و تولید و انتشار ۵۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در سال ۱۳۹۹ و همچنین تولید ۲۰ کتاب صوتی از فعالیت‌های انجام گرفته و پیش روی انتشارات پراکنده است.

وی با بیان این‌که انتشارات پراکنده، بازوی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان است، ادامه داد: این انتشارات جایی است که خاطرات رزمندگان را در ساعات متمادی ضبط و پیاده می‌سازد، می‌نگارد و منتشر می‌کند.

عزیزیان در رابطه‌ با جایگاه انتشارات در مقوله دفاع مقدس، ادامه داد: انتشارات یک سنگر است، سنگری که سربازان خودش را دارد. اهداف خاصی را می‌زند. هر کلمه در مقام انتشار نقش یک فشنگ را بازی می‌کند و هر سطر یک خشاب است. هر کتاب یک موشک و یک سلاح است. رونمایی کتاب برابر است با عملیات روانی و مانور و رژه و در پایان به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی «کار نشر در حوزه دفاع مقدس، جهاد فی سبیل‌الله است».

یادآور می‌شود، از آثار این نویسنده و شاعر لرستانی می‌توان به «به‌خاطر گُل‌های چادرت»، «دیروز برنمی‌گردد»، «گُل‌ها همه داوودی‌اند»، «نقاشی قشنگ مهتاب»، «چهل‌چراغ»، «این روزها که نیستی»، «خط پایان»، «آخرین خاکریز»، «نقطه صفر مرزی»، «باد و خاکستر»، «التیام»، «تازیانه‌ها»، «خونبرف»، «خط به خط»، «اقلیم حماسه»، «نخستین سرباز»، «ذره‌بین و برف»، «سرود سجده باران» و «دگردیسی اعتراض در سه دهه شعر دفاع مقدس» اشاره کرد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۴۸
ایسنا لرستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید