اخبار

مطالبه‌گری رسانه‌ها بر پایه رعایت اخلاق باشد

مطالبه‌گری رسانه‌ها بر پایه رعایت اخلاق باشد
خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان، تاکید کرد: جریان‌سازی و مطالبه‌گری رسانه‌ها باید بر پایه معنویت و اخلاق باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از مهر لرستان، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در نشست هم اندیشی با خبرگزاری‌های لرستان در سخنانی با تاکید بر ضرورت دیده بانی بصیر از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: رسانه‌ها دیده بان بصیر انقلاب اسلامی هستند، رسانه‌ها در اطلاع رسانی درست و جهت دادن افکار عمومی نقش آفرین هستند.

ضرورت زنده نگه داشتن شعارهای انقلاب توسط رسانه‌ها

وی با تاکید بر اینکه در نظام اسلامی به دنبال تحقق فضیلت‌ها، رشد اخلاق و معنویت و تدین، پیشرفت مادی، رفاه، آسایش و امنیت ملت، اقتصاد قوی، فرهنگ متعالی، عدالت، مبارزه با فساد، عزت ملی، مرز بندی با دشمن و سبک زندگی اسلامی هستیم، افزود: تحقق این امور بدون همراهی با رسانه‌ها امکان ندارد.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه رسانه‌ها در تحقق این آرزوهای دیرینه ملت ایران که قرن‌ها به دنبال آنها بوده‌اند تأثیر گذار هستند و نقش بی بدیلی در این رابطه دارند، افزود: نیاز است که رسانه‌ها دارای ویژگی‌ها در تراز انقلاب اسلامی باشند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر زنده کردن شعارهای انقلاب اسلامی از سوی رسانه‌ها، گفت: رسانه‌ها در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش با اهمیتی داشته‌اند و بدیهی است که تداوم انقلاب اسلامی هم در گرو همراهی رسانه‌ها است.

مطالبه گری رسانه‌ها باید بر پایه معنویت و اخلاق باشد

وی، نیازسنجی دائمی از سوی رسانه‌ها به عنوان یک دیده بان را امری ضروری دانست و گفت: همچنین ارائه راهکار و راه حل برای رفع مشکلات و نیازها باید از سوی رسانه‌ها صورت گیرد.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از دیگر وظایف رسانه‌ها است، عنوان کرد: این امر می‌تواند خود را در فرهنگ سازی و ایجاد گفتمان عدالت خواهی، آرمان خواهی و مطالبه گری نشان دهد.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر ضرورت پیگیری نیازهای جامعه از سوی رسانه‌ها و تبدیل آن به جریان سازی، بیان داشت: جریان سازی و مطالبه گری رسانه‌ها باید بر پایه معنویت و اخلاق باشد.

وی همچنین پایبندی به منافع و وحدت ملی را یکی دیگر از ویژگی‌های رسانه‌ها برشمرد و تصریح کرد: وحدت ملی است که می‌تواند ملتی را از گردنه‌های سخت و دشوار عبور دهد و ملتی را در جنگ هشت ساله دشمنان سرافرازانه به سرمنزل مقصود برساند.

ضرورت رعایت اخلاق رسانه‌ای

نماینده ولی‌فقیه در لرستان همچنین بر ضرورت رعایت اخلاق رسانه‌ای از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: باید به دور از جدال در اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و… اخلاق رسانه‌ای رعایت شود.

حجت الاسلام شاهرخی همچنین ضرورت وحدت آفرینی، هم افزایی و جلوگیری از اختلاف را از دیگر ویژگی‌های اصحاب رسانه عنوان کرد و بیان داشت: نظام سلطه ۲۵۰ سال از همه اهرم‌ها برای اینکه اهداف استکباری خود را در منطقه ما و به خصوص ایران اسلامی پیاده کند، استفاده کرد.

 وی با اشاره به استفاده از همه ظرفیت‌ها از سوی نظام سلطه برای پیاده سازی اهداف استکباری خود، تسلط بر فرهنگ، اقتصاد و منافع ملی کشور، عنوان کرد: اما فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و هوشیاری امام (ره) موجب شد که اهداف نظام سلطه شناسایی و با ایستادگی و حضور مردم در صحنه، ۲۲ بهمن ۵۷ رقم بخورد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر ضرورت حفظ و تداوم اهداف انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اصول امام (ره) که انقلاب اسلامی را رقم زد باید تبیین شوند.

تشریح اصول امام (ره)

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه اصول انقلاب اسلامی در وصیت نامه سیاسی و الهی امام (ره) تبیین شده است، بیان داشت: این اصول شامل اصول سیاست داخلی، سیاست خارجی، سیاست فرهنگی و سیاست اقتصادی است.

وی، بیان داشت: اصول امام (ره) در سیاست داخلی تکیه بر آرا مردم، تأمین اتحاد و یکپارچگی ملت، مردمی بودن و غیر اشرافی زندگی کردن حکمرانان، دلبستگی مسئولان به مصالح مردم، کار و تلاش همگانی و مضاعف، کار با برنامه است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مدیران استانی در بخش اقتصاد، فرهنگ، آموزش، نظم و امنیت، رفاهی و… باید با مردم ارتباط داشته باشند و اعلام کنند که در وظایفی که بر عهده دارند چه اقداماتی بر اساس آمار و ارقام انجام داده‌اند، افزود: همچنین ایستادگی در مقابل زیاده خواهی نظام سلطه، برادری با ملت‌های مسلمان، ارتباط با همه کشورها به جز کشورهایی که دشمنی می‌کنند و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس از جمله اصول سیاست خارجی امام (ره) است.

 

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه دفاع قاطع از احکام و اخلاق اسلامی، تربیت جوانان مؤمن، انقلابی، پای کار، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه، ترویج معروف و نهی از منکر، ارائه الگوی زن مسلمان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و… از جمله اصول فرهنگی امام (ره) بوده است، افزود: همچنین تکیه بر اقتصاد ملی، خودکفایی، جلوگیری از قاچاق، عدالت اقتصادی، توسعه متوازن، دفاع از طبقات محروم و… از جمله اصول اقتصادی امام (ره) است.

زمینه توسعه لرستان فراهم شود

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها می‌توانند به تبیین این اصول بپردازند و منصفانه با آمار و ارقام نشان دهند که در کجای این راه قرار داریم، بیان داشت: قطار عمران و آبادی در جمهوری اسلامی همواره در حال حرکت بوده است، گاهی روند تند و گاهی کند بوده است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن اصول امام (ره) در استان لرستان، عنوان کرد: با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایی که در لرستان وجود دارد گام دوم انقلاب اسلامی با قدرت بیشتر و همت بیشتر برداشته شود و زمینه رشد و توسعه استان فراهم شود.

وی، تاکید کرد: باید با مطالبه گری، آرمان خواهی، معنویت گرایی و اخلاق زمینه رشد استان را فراهم آورد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱
مهر لرستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید