اخبار

جشنواره فرهنگی هنری نماز در استان لرستان برگزار می شود

جشنواره فرهنگی هنری نماز در استان لرستان برگزار می شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان گفت: جشنواره فرهنگی هنری نماز ویژه با موضوع قصه گویی و دلنوشته های نماز، تناتر خیابانی و سرود و تواشیح برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان لرستان، « محمد ابدالی پور» (17 خرداد) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: جشنواره فرهنگی هنری نماز با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ نورانی نماز با استعانت از الطاف الهی و الهام از پیام مقام معظم رهبری در جهت ایجاد فضای دینی مناسب به منظور استفاده از زبان هنر در القای مفاهیم دینی بویژه نماز و تشویق هنرمندان به خلق آثار و تولیدات فاخر هنری در این زمینه برگزار می شود.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان با بیان اینکه جشنواره فرهنگی هنری با محوریت نماز برگزار می شود، افزود: این جشنواره فرهنگی و هنری به همت ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه، این  جشنواره فرهنگی هنری در بستر فضای مجازی برای عموم علاقمندان برگزار می شود.

ابدالی پوربا بیان اینکه تئاتر خیابانی از  موضوع های این جشنواره است، افزود: تئاتر خیابانی با موضوع نماز مورد تایید است.

وی با بیان اینکه دیگر موضوع این جشنواره فرهنگی هنری قصه گویی و دلنوشته های نماز است، بیان کرد: نماز در قرآن و سیره معصومین، نماز و سنگر شهیدان، نماز، مسجد و خانواده، سفر و نماز اول وقت، نماز و جوانان، نیایش کودکان، اولین نماز و چی شد که نمازخوان شدم از موضوع های مشخص شده برای جشنواره در حوزه قصه گویی و دلنوشته های نماز است.

ابدالی پور با  بیان اینکه آثار دلنوشته باید به صورت فایل pdf ارسال شود، افزود: شرط سنی شرکت کنندگان حداکثر 30 سال است.

وی با بیان اینکه سرود و تواشیح از دیگر بخش های این جشنواره است،  اذعان داشت: سرود و تواشیح  باید با موضوع های  نماز، قرآن و عترت باشد.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، 10 مرداد ماه امسال را آخرین مهلت شرکت در این جشنواره فرهنگی و هنری دانست و اظهار کرد: علاقمندان می بایست آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در خرم آباد، میدان 22 بهمن، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد، ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ارسال کنند.

ابدالی پور افزود: همچنین علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های 33206010_066، 09163633704 تماس حاصل نمایند.

همچنین علاقمندان می توانند آثار فرهنگی و هنری خود را در بستر فضای مجازی به  شماره 09399346568 در پیامرسان های ایتا، گپ و تلگرام ارسال نمایند.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، گفت: به نفرات اول تا سوم هر رشته جوایز ارزنده ای به همراه لوح یاد بود اهداء خواهد شد.

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷
فهما لرستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید