• اخبار

خانه سینمای مستند لرستان افتتاح شد

خانه سینمای مستند لرستان افتتاح شد
با حضور سید محمد طباطبایی نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ، خانه سینمای مستند لرستان به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با حضور سید محمد طباطبایی نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ، خانه سینمای مستند لرستان به طور رسمی افتتاح شد.در این جلسه که با حضور جمعی از پیشکسوتان و فعالین عرصه فیلم و سینما برگزار شد ابتدا سید غلامرضا نعمت پور مدیر عامل خانه سینمای مستند لرستان به ارائه گزارشی از توانمندیهای و استعدادهای خلاق جوانان و فعالین این عرصه، با حمایت و هدایت پیشکسوتان پرداختند.

حنان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این جلسه حضور داشتند گفتند: جامعه باید بر اساس نظر و نگاه هنری حرکت کند و پیش برود و این همان نگاه هدفمند است به هنر نه نگرش سرگرمی. و سینما نباید جنبه سرگرمی داشته باشد بلکه باید هم جنبه آموزش داشته باشد و هم جنبه پرورش.

 

 حنان در ادامه گفت:هنر سینما باید برای ارتقا جامعه باشد. هنر در جامعه تکلیف دارد، روح حاکم بر همه موضوعات در عالم هستی هنر است و اگر هنر را از موضوعات مختلف زندگی بگیری کالبد و جسمی بی روح می شود. اگر موضوعی خلق شود و در جهت ارتقاء جامعه نباشد بی روح است. در هنر نباید تحریف وجود داشته باشد چون تحریف باعث عدم آموزش صحیح در جامعه و نسل جوان می گردد و همین امر باعث می گردد تا نسل جوان در جامعه هدفمند نباشد. در ادامه هنرمندان این عرصه مسائل و خواسته های خود را در خصوص سینمای مستند و تجربی بیان داشتند که در پایان آقای  طباطبایی نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی پاسخگوی سئوالات هنرمندان شدند و آمادگی همه جانبه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را جهت حمایت از تولید آثار مستند در استان لرستان را اعلام نمودند. 

 

 

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۳۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500