• اخبار

آثار علی اشرف شریعتمداری از دو جنبه عرفانی و عاطفی برخوردار است

آثار علی اشرف شریعتمداری از دو جنبه عرفانی و عاطفی برخوردار است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین نکوداشت"سید علی اشرف شریعتمداری"گفت: آثار و اشعار این هنرمند فرهیخته از دو جنبه عرفانی و عاطفی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد ، در آیین نکود اشت استاد سید علی اشرف شریعتمداری چهره ماندگار فرهنگ و  هنر شهرستان بروجرد که روز جمعه ١٧ اسفند ٩٧ در سالن دکتر عبدالحسین زرینکوب برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمیدرضا حنان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به سخنرانی پرداختند.

ایشان ابتدا با تبریک ولادت با سعادت امام محمد باقر(ع) اساس تفکر شیعه را بر پایه اندیشه امام محمد باقر(ع) و امام جعفر صادق (ع) دانستند.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ،شهر بروجرد را شهری با آوازه کشوری بلکه جهانی شمردند و این شهرت را به خاطر وجود شخصیت های برجسته و مختلف در زمینه های دینی، علمی، سیاسی، اقتصادی و مخصوصا فرهنگی و هنری دانستند که باعث شده بروجرد در سطح جهان به یک شهر ممتاز تبدیل شود.

دکتر حنان در ادامه با اشاره به شخصیت بزرگ و برجسته آیت ا... بروجردی به عنوان نمونه ای از بزرگان بروجرد،  گفتند ایشان امام الفقها بوده و هستند و اگر ایشان نبودند شاید سبک جدید استخراج احکام به روش امروزی وجود نداشت.

وی سپس  به وجود ظرفیت های فرهنگی و هنری بروجرد اشاره کرده و ابراز داشت : یکی از این شخصیت های فرهنگی و هنری استاد سید علی اشرف شریعتمداری است که ایشان شاخصه های فکری و اندیشه های ویژه ای دارد که باعت شده شخصیت ممتازی شوند. آثار ایشان برگرفته از تفکر و اندیشه های وی است که بر دو  پایه استوار است یکی جنبه عرفانی دوم جنبه عاطفی اشعارایشان، دو مقوله ای که نیاز جامعه امروز ما است. امروز عاطفه تا حدود زیادی در جامعه و خانواده ها از بین رفته است و چه زیباست این عاطفه با زبان هنر و شعر در بین مردم تزریق شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با تاکید بر اهمیت جایگاه شاعران و تاثیر گذاری شعر، شاعران را گاهی فیلسوف گاهی عارف و حکیم و گاهی بالاتر دانستند.

  وی در پایان از همه دست اندرکاران برگزاری این مراسم و همه کسانی که در زمینه های فرهنگی و هنری به فعالیت می پردازند تقدیر و تشکر کردند.       

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500