• اخبار

برگزاری آیین نکوداشت"سید علی اشرف شریعتمداری"ادیب و شاعر بروجردی

برگزاری آیین نکوداشت"سید علی اشرف شریعتمداری"ادیب و شاعر بروجردی
آیین نکوداشت "سید علی اشرف شریعتمداری" ادیب و شاعر بروجردی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،معاونین فرهنگی و هنری،مسئولین شهرستان و علاقه مندان به شعر و ادب در تالار دکتر زرین کوب این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد ، آیین نکوداشت ادیب و شاعر بروجردی "سیدعلی اشرف شریعتمداری" را با عنوان (شریعت شعر) عصر جمعه ١٧ اسفند ١٣٩٧ در بروجرد برگزار شد .

در آغاز مراسم آیاتی چند از قرآن کریم توسط استاد برجسته و قاری ممتاز " محسن لطفی " تلاوت گردید.سپس کلیپی که به همین مناسبت در معرفی خدمات ارزنده و ماندگار ادیب و شاعر "سیدعلی اشرف شریعتمداری" توسط هنرمند فعال " ظفر پژوهش و مؤسسه کوچه فیلم زاگرس ، تدوین و تنظیم و تهیه شده بود ، جهت حضار پخش گردید .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین "حمیدرضا حنان" مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، در رابطه با بزرگان و جایگاه شهرستان بروجرد از نظر فرهنگی ، فقهی ، علمی ، تاریخی و هنری و ...  و همچنین جایگاه شعر و ادبیات در فرهنگ عمومی جامعه  و خدمات ارزنده و ماندگار "سیدعلی اشرف شریعتمداری"  سخنانی را ایراد نمود.

در بخش دیگری از این مراسم از تابلو فرش مزین به چهره "سیدعلی اشرف شریعتمداری"  که از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد تهیه گردیده بود ، رونمایی گردید .

در ادامه همچنین شاعر فرهیخته و استاد صاحب نظر و سبک در حوزه ادبیات دکتر " محمد رضا روزبه " به عنوان سخنران بعدی  به ایراد سخن پرداختند و سپس از تابلو تحریر شده خوشنویسی و تذهیب استاد "مسعود تقوی " مزین به اشعاری که به همین مناسبت در وصف"سیدعلی اشرف شریعتمداری" سروده شده بود ، رونمایی گردید .  

در بخش بعدی آیین نکوداشت،  استاد " رحیم رفیع منش" با تار خود با همراهی " یگانه " استاد ضرب ، قطعاتی را به مناسب این آیین نواختند و جلسه را نشاطی تازه بخشیدند .

بعد از اجراء موسیقی  "سیدعلی اشرف شریعتمداری"  ضمن بیان خاطراتی از بزرگان بروجرد به ویژه استاد فرهیخته دکتر "عبدالحسین زرین کوب"  و علامه "سید جعفر شهیدی " و استاد " مهرداد  اوستا" و بزرگان دیگر و تقدیر و تشکر از دست اندر کاران این مراسم و شرکت چشمگیر مردم فرهنگ مدار در این مراسم ، از حضور مدیر کل درخواست ایجاد دبیرخانه دائمی کنگره شعر پدر را نمودند .

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۴۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500