• اخبار

تجلیل از شاعر بومی سرای لرستان در کوهدشت

تجلیل از شاعر بومی سرای لرستان در کوهدشت
به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در مراسمی با عنوان«دَم تقه دوسی» از کرم دوستی شاعر لک زبان استان لرستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان،شامگاه چهارشنبه پانزدهم اسفند ماه با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان،معاون فرهنگی اداره کل،مسئول روابط عمومی و کارشناس اداره کل، اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان کوهدشت در تالار آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری امید کوهدشت برگزار شد،از "کرم دوستی" شاعر لک زبان استان تجلیل بعمل آمد.

استقبال از این آیین بی‌نظیر بود. سالن مملو از مشتاقان و علاقه‌مندان فرهیخته‌ای بود که برای پاس‌داشت مقام یک‌شاعر و پژوهشگر لک‌زبان آمده بودند. تعدادی از آنان نیز سرپا و بیرون از سالن به مدت سه‌ ساعت برنامه را دنبال کردند.
سخن‌رانی، شعر‌خوانی، پخش کلیپی درباره‌ی زندگی آقای دوستی، اجرای موسیقی محلی به زبان لکی و… از بخش‌های جالب و خاطره‌انگیز این آیین فرهنگی بود.

در پایان با اهداء لوح سپاس و هدایایی از طرف مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شورای اسلامی شهر کوهدشت،اداره آموزش و پرورش کوهدشت و جمعی از هنرمندان ،از آقای کرم دوستی تجلیل شد.

کرم دوستی متولد سال ۱۳۳۷ روستای داوودرشید کوهدشت است. وی فرهنگی بازنشسته و دانش‌آموخته‌ی زبان و ادبیات فارسی می‌باشد.
«پِژارهَ» و « دَم تَقه »(مجموعه شعر) و مردم‌شناسی ادبیات لکی از جمله آثار آقای دوستی در زمینه‌ی زبان و ادبیات لکی است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۵۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500