• اخبار

از بانوی شاعره ی لرستانی تجلیل شد

از بانوی شاعره ی لرستانی تجلیل شد
در مراسمی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان،اصحاب فرهنگ و هنر و علاقه مندان به شعر و ادبیات از،مهتاب بازوند، غزل سرای معاصر لرستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، حجت الاسلام حمید رضا حنان در این مراسم که شامگاه پنجشنبه نهم اسفند ماه سال جاری به همت انجمن شعر لرستان،کافه ایونت پلاس و مجتمع تجاری بعثت مال در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد،گفت:بنا بر آیات و روایات هر آنچه در جهان وجود دارد برای انسان خلق شده است و ارزش انسان به کرامت اوست، کرامتی که  گاهی ذاتی است که همان عقل و خرد است و گاهی اکتسابی که تمام ظرفیت ها و استعدادهای نهفته در درون فرد را شامل می شود که با بالقوه شدن،انسان را در مسیر کمال قرار می دهد. 

وی افزود:کرامت ذاتی و اکتسابی انسان باید در مسیر حقیقی خلقت انسان که همان کمال است قرار گیرد و حس نوع دوستی و انسان دوستی،کرامت ذاتی و اکتسابی را در مسیر کمال قرار می دهد و هم زیستی و درک متقابل بدون هر گونه کینه و دشمنی است که می تواند مسیر کمال را همواره سازد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد:انسان ها سه دسته اند یک دسته نه برای خود منفعت دارند و نه برای جامعه، دسته دوم برای خود نفع دارند ولی برای جامعه نه و دسته سوم هم به خود و هم به جامعه منفعت می رسانند و فکر و اندیشه های این دسته از انسان هاست که در طول تاریخ زمینه ساز تحولات بزرگ شده است.

حنان در پایان تصریح کرد:بانوی هنرمند مهتاب بازوند از آن دسته افرادی است که هم برای خود و هم برای جامعه منفعت داشته است و به صراحت عرض می کنم که او ما و جامعه نیاز ندارد و این ما و جامعه ما و ادبیات ماست که نیازمند فکر و اندیشه ی امثال این هنرمند است.  

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500