• اخبار

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در لرستان با حضور ٤ هزار قرآن آموز

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در لرستان با حضور ٤ هزار قرآن آموز
آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال جاری پنجشنبه نهم اسفند ماه سال جاری و همزمان با سراسر کشور در هفت حوزه در استان لرستان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان،آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال 1397 پنج‌شنبه، نهم اسفندماه، همزمان با سراسر کشور در هفت حوزه در استان لرستان، برگزار شد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده ، بیش از ٤٠٠٠ نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که با همکاری سه نهاد معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند که شهرستان‌های الیگودرز، دورود و خرم آباد به ترتیب بیشترین سهم شرکت کننده در این آزمون را به خود اختصاص دادند.

لازم به ذکر است، قراردادن طرح حفظ جزء سی قرآن کریم با محوریت طرح بشارت ۱۴۵۲، رشته حفظ جزء ۳۰ به عنوان کارویژه آزمون سراسری کتبی قرآن و عترت سال جاری نیز نظر گرفته شده است.

رقابت‌های گروه حفظ قرآن کریم در ۱۲ رشته شامل حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ ۳ جزء اول قرآن، حفظ ۵ جزء اول قرآن، حفظ ۱۰ جزء اول قرآن، حفظ ۱۵ جزء اول قرآن، حفظ ۲۰ جزء اول قرآن، حفظ ۲۵ جزء اول قرآن، حفظ کل قرآن، حفظ موضوعی ۱ و ۲ می باشد .همچنین رشته ترجمه و مفاهیم قرآن شامل ترجمه و مفاهیم مقدماتی و تدبر در قرآن، رشته سیره و معارف اهل بیت (ع) شامل مفاهیم نهج البلاغه ۱ و ۲ و مفاهیم سجادیه و آزمون‌های الکترونیک نیز شامل سبک زندگی و سیره معصومین(ع) ترجمه و مفاهیم مقدماتی و روخوانی قران کریم خواهد بود.


۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500