• اخبار

شاهنامه محور خرد ورزی است

شاهنامه محور خرد ورزی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در اختتامیه جشنواره شاهنامه خوانی،نقالی و روایتگری استان، گفت: شاهنامه محور خرد ورزی و خرد گرایی است که مهمترین نیاز امور بشر به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان،حجت الاسلام حمید رضا حنان در این مراسم که عصر شنبه چهارم اسفند ماه به همت این اداره کل و با همکاری انجمن شاهنامه پژوهان لرستان در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد، گفت: شاهنامه شناسنامه ی با عظمت ایرانیان است و شاهنامه خوانی باید از کنج خانه ها بیرون آمده به فضای عمومی بیاید.

وی افزود:همانگونه که مقام معظم رهبری(مدالظله العالی) فرموده اند: روح حاکم بر شاهنامه توحید است و بنا بر این گفته ی رهبری معظم باید گفت کسانی که دین را در مقابل شاهنامه قرار می دهند نه طعم و مزه دین را چشیده اند و نه به طعم و مزه ی شاهنامه پی برده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: شاهنامه با محوریت خرد ورزی و خرد گرایی است که مهمترین نیاز امروز بشر است،اما باید به این نکته توجه داشت که بین عقل و خرد تفاوت بسیار است و عقل به معنای اندیشیدن در یک وادی و محدوده ی مشخص و معین است اما خرد فراتر بوده و هیچ حد و مرزی را نمی شناسد و بدون تعصب و تعلق است .

وی در پایان تاکید کرد: انجمن شاهنامه پژوهان لرستان باید با برنامه ریزی درست و فعالیت جدی، شاهنامه خوانی و شاهنامه پژوهی را در بین نسل جوان و نوجوان ترویج دهد.

۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500