• اخبار

نمایشگاه نقاشی خط «رویای خط و رنگ »در نگارخانه آیینه الیگودرز برپاشد

نمایشگاه نقاشی خط «رویای خط و رنگ »در نگارخانه آیینه الیگودرز برپاشد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان الیگودرز گفت:پدید آورندگان نقاشی خط، در جستجوی زبان و بیانی همه فهم و جهانی برای هنر خوشنویسی و آثار خویش اند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی الیگودرز،همزمان با برگزاری جشنواره منطقه یی شعر آزاد سیمرغ خیال، نمایشگاه نقاشی خط «رویای خط و رنگ »در نگارخانه آیینه الیگودرز برپاشد.

حبیب جمشیدی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی الیگودرز  در حاشیه  افتتاح این نمایشگاه ضمن تقدیر وتشکر از انجمن هنرهای تجسمی و انجمن خوشنویسی الیگودرز در برپایی این نمایشگاه گفت : کلمۀ خط نقاشی بر اساس شکل‌گیری واژه به این معناست که با خط، نقشی را بیافرینیم. نتیجۀ اثر نیز بیش از یک اثر خوشنویسی، بیانگر تصویر و فرم‌های شناخته‌شده  در نقاشی باشد 

وی همچنین افزود : پدید آورندگان نقاشی خط، در جستجوی زبان و بیانی همه فهم و جهانی برای هنر خوشنویسی و آثار خویش اند. پدید آورندگان نقاشی خط بر این باورند که می توان با استفاده از دانش بصری و شناخت ویژگی های دیداری و تصویری انواع خوشنویسی و بهره گیری از خواص رنگ ها، آثاری پدید آورد که بتواند انتقال احساسات و اندیشه های هنرمند به مخاطبانش را فارغ از محدودیت ها و گوناگونی زبان و خط در هر کجای جهان ممکن ساخت.

گفتنی است در این نمایشگاه نزدیک به سی اثر از هنرمند سمانه ملک محمودی به نمایش گذاشته شده است که تا ٥ اسفند ماه از ساعت ١٠صبح تا ٥عصر جهت بازدید علاقه مندان دایر میباشد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500