• اخبار

مرحله شهرستانی جشنواره قرآنی مدهامتان در لرستان برگزار می شود

مرحله شهرستانی جشنواره قرآنی مدهامتان در لرستان برگزار می شود
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، گفت: مرحله شهرستانی جشنواره قرآنی مدهامتان به صورت همزمان طی درشهرستان های استان لرستان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان،«محمد ابدالی پور»افزود: مرحله شهرستانی سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان طی روزهای 24 و 25 بهمن ماه جاری به صورت همزمان در همه شهرستان های استان لرستان برگزار می شود.

 سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، با بیان اینکه این جشنواره قرآنی به همت ستاد عالی کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می شود،  افزود: کشف استعداد های قرآنی، نشر و ترویج معارف قرآنی و استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری برای جذب و ترغیب حضور و شرکت بیشتر و بهتر نوجوانان و جوانان در فعالیت‌ های قرآنی از اهداف و رویکردهای جشنواره قرآنی مدهامتان است.

 وی با بیان اینکه مرحله کانونی این سری از مسابقات برگزار شده است، بیان کرد: مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی مدهامتان با همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، سازمان تبلیغات اسلامی استان و دالرقرآن بسیج استان لرستان برگزار می شود.

 ابدالی پور،  با بیان اینکه از ابتدای فراخوان جشنواره تا مهلت تعیین شده بیش از 950 نفر واجد شرایط ثبت نام کرده اند، اظهار داشت:  افراد ثبت نام شده توسط دارالقرآن بسیج و سازمان تبلیغات اسلامی هم در این سری از مسابقات شرکت می کنند.

 وی خاطرنشان کرد: مرحله شهرستانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآن «مُدْهامَّتانِ» ویژه گروه سنی ۷ تا ۱۶ سال و ۱۶ تا ۳۰ سال از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد 23 تا 26 بهمن ماه جاری در شهرستان های استان برگزار می شود.

 سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، افزود: شرکت کنندگان خواهر و برادر در رده سنی بالای ۱۶ سال در دو رشته حفظ کل و قرائت تحقیق و شرکت کنندگان در رده سنی زیر ۱۶ سال برادران در رشته های قرائت تقلیدی، ‌اذان،‌ حفظ جزء ۳۰، ترتیل،‌ صحیح خوانی نماز و  نقاشی آیات با هم به رقابت می پردازند.

 وی اظهار کرد: همچنین خواهران در رده سنی زیر ۱۶ سال در رشته های حفظ جزء ۳۰، ترتیل،‌ صحیح خوانی نماز و نقاشی آیات با هم به رقابت می پردازند.

 ابدالی پور، گفت: مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآن «مُدْهامَّتانِ»  طی سوم بهمن ماه جاری در خرم آباد برگزار می شود.

 سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان،، افزود: برگزیدگان مرحله استانی برای شرکت در مرحله کشوری که به میزبانی خراسان رضوی برگزار می شود، معرفی می شوند.

۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500