• اخبار

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اصحاب فرهنگ و هنر الیگودرز

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اصحاب فرهنگ و هنر الیگودرز
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جریان سفر به الیگودرز با اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان دیدار کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی الیگودرز صبح روز گذشته حجت الاسلام حنان در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه الیگودرز ،با اشاره به رسالت خبرنگاران در انعکاس مشکلات و مطالبات مردم  و در خصوص برخورد با خبرنگاران و منتقدان گفت: هیچ مقامی نمی تواند خبرنگاران را برای مطالبه گری و بیان مشکلات مردم و نوشته های آنها تحت فشار قرار دهد و یا محدود نماید.

وی افزود: خبرنگاران باید ضمن رعایت خطوط قرمز نظام و در چارچوب قانون فعالیت نمایند و حتی در فضای مجازی هم هیچ مقامی حق ندارد خبرنگاران را محدود نماید.

حنان گفت: سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان حمایت از خبرنگاران و روزنامه نگاران می باشد.

وی با اشاره به مشکلات حوزه هنر و فرهنگ در استان گفت: متاسفانه یکی از مشکلات عمده این حوزه کمبود اعتبارات می باشد اما ما و شما  با همکاری هم و البته با  دست خالی جشنواره های خوبی برگزار و اقدامات بزرگی انجام داده ایم.

وی افزود: از آسیب های بزرگ کشور فاصله های ایجاد شده  بین اهالی هنر با خودشان و حتی مردم می باشد که برای رفع آن تشکیل اتاق های ویژه گفتگو می تواند راهگشا باشد و صمیمیت و همدلی را ایجاد نماید.

وی در خصوص به سوالاتی در بحث عدم توجه به شاه نامه ، با اشاره به آسیب دانستن دیدگاههای انحصار طلبانه  در خصوص فرهنگ های دینی و ملی گفت:  فرهنگ تلفیقی دینی و ملی باید رواج داشته باشد و در هر دو حوزه فعالیت صورت پذیرد و در حقیقت روح حاکم بر شاهنامه توحید است .

در این جلسه که رحمتی معاونت هنری اداره کل نیز حضور داشت، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در خصوص مشکلات  و موانع فعالیت های خود مطالبی بیان داشتند.

 

۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500