• اخبار

معرفی کتاب "ریشه های غریبه "در نمایشگاه کتاب لرستان

معرفی کتاب "ریشه های غریبه "در نمایشگاه کتاب لرستان
در سومین روز از دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان لرستان ، کتاب " ریشه های غریبه " نوشته ی کرم رضا تاج مهر با حضور نویسنده ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و برخی چهره های شاخص فرهنگی استان ، معرفی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، همزمان با سومین روز از دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان لرستان و با حضور حجت الاسلام حمید رضا حنان مدیر کل ، ،علی مردان عسگری عالم، نویسنده و مولف لرستانی ، اساتید و سایر نویسندگان استان کتاب "ریشه های غریبه "اثر کرم رضا تاج مهر  معرفی شد .

تاج مهر درشروع صحبتهای خود درباره کتاب و کتابخوانی گفت :کتاب‌ها، مجموعه‌ای از افکار و تجربیات دیگران هستند، بنابراین هرچقدر بیشتر مطالعه کنید، دانش بیشتری کسب خواهید کرد.

وی افزود : کتاب خواندن، به ما کمک می‌کند تا به جای امتحان کردن تمامی راه‌ها، از تجربیات شخصیت‌های حقیقی و تخیلی درس بگیریم و اهمیت مطالعه روزانه و طبق برنامه، بخش جدایی‌ناپذیر زندگی اکثر افراد موفق است .

نویسنده ی کتاب ریشه های غریبه تاکید کرد : مطالعه به شما کمک می‌کند تا مشکلات خود را خلاقانه‌تر حل کنید و برای تغییرات ناگهانی آماده باشید و در واقع مطالعه باعث جرقه ذهنی یک نویسنده برای خلق یک اثر است. کتاب‌ها شما را با چالش‌ها، تجربیات و اطلاعات زیادی مواجه می‌کنند و زمان مطالعه کتاب‌های تخیلی و داستانی، با دنیای جدید، دغدغه‌ها و چالش‌های متعددی مواجه می‌شوید، به آن‌ها فکر می‌کنید و با شخصیت‌ها هم‌ذات پنداری می‌کنید.

تاجر مهر در ادامه به معرفی کتاب "ریشه های غریبه پرداخت و اظهار داشت :  این کتاب مجموعه‌ است که ۵ داستان کوتاه را شامل می‌شود و به تازگی توسط انتشارات به‌نگار منتشر شده است. عناوین داستان‌های این کتاب به ترتیب عبارت است از: «ریشه‌های غریبه»، «دست‌هایی که از همه چیز می‌گذرند»، «کِلکین پنجم»، «یک مورد استثنایی» و «سگ هار و بیل مکانیکی است .

در پایان این نشست علی مردان عسگری عالم  نویسنده ی نام آشنای لرستانی نیز ضمن تبریک هفته ی کتاب و کتابخوانی، به پرسش ها و دغدغه های کودکان و نوجوانان پاسخ داد و گفت:. سرانه مطالعه در کشورها به رشد فرهنگی آن ها و به طور گسترده تر به توسعه انسانی در هر کشور مربوط می شود. به این معنا که هر چه سرانه مطالعه بالاتر باشد ،به شرط وجود دیگر عناصر، آن کشور از رشد فرهنگی بالاتری برخوردار است و برعکس، یعنی هر چه از رشد فرهنگی بالاتری برخوردار باشد سرانه مطالعه بالاتر خواهد بود.

۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۴۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500