• اخبار

نمایشگاه کتاب یک میعادگاه فرهنگی بزرگ است

نمایشگاه کتاب یک میعادگاه فرهنگی بزرگ است
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خرم آباد دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان را یک میعادگاه بزرگ فرهنگی برای توسعه کتاب و یکپارچه کردن فعالان این حوزه دانست .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، شاهین احمدی ، گفت :جای بسی خرسندی است که این نمایشگاه برای چندمین سال پیاپی در مرکز استان برگزار می شود .

وی افزود :در نظر است با رهبری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری همه ی دست اندرکاران حوزه ی کتاب و به خصوص سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خرم آباد ، انشاالله در بحث پایتخت کتاب در کشور کاندیدا شده و این عنوان را به نام خرم آباد ثبت کنیم که در این راستا، دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان می تواند به عنوان میعادگاه فرهنگی موجب توسعه و توزیع فروش کتاب و همچنین یکپارچه و هم دل شدن فعالان حوزه کتاب در استان شود .

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خرم آباد سپس به برخی برنامه های این سازمان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و ابراز داشت :ایده ای که برای نخستین بار توسط شهرداری خرم آباد صورت گرفته و سپس توسط برخی از شهرهای دیگر کشور به اجرا در آمد ، طرح کتابخانه های باز شهری در محوطه های عمومی و بوستان ها بود که با استقبال اهالی فرهنگ مواجه شد که خوشبختانه در موضوع تامین کتاب این کتابخانه ها نیز به صورت داوطلبانه همکاری داشتند .

احمدی تصریح کرد : طرح راه اندازی اتوبوس فرهنگ یکی دیگر از کارهای این سازمان است که از چند روز آینده در سطح شهر خرم آباد شروع به فعالیت می کند و همچنین اتوبوک یا اتوبوس های دوستدار کتاب نیز که در دست اقدام است و مقرر شده که در قالب این طرح در بخشی از اتوبوس های درون شهری قفسه های کتاب تعبیه کنیم .

وی در پایان از ایجاد کافه کتاب در برخی بوستان های خرم آباد خبر داد و خاطر نشان ساخت :با توجه به اینکه در برخی از بوستانهای این شهر و سایر نقاط کشور قلیان سرو می شود ما در قالب طرح کافه کتاب به دنبال ایجاد کافه های کتاب در بوستان ها و جایگزین کردن کتاب به جای قلیان هستیم که انشاالله در آینده اجرا خواهد شد .

لازم به ذکر است که غرفه ی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خرم آباد با نام " خرم آباد پایتخت کتاب ایران " در داوزدهمین نمایشگاه کتاب استان پذیرای علاقه مندان و صاحبنظران این حوزه است .

۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500