• اخبار

خانواده پله نخست ترویج فرهنگ کتابخوانی است

خانواده پله نخست ترویج فرهنگ کتابخوانی است
مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان لرستان در جریان بازدید از دازدهمین نمایشگاه کتاب استان لرستان ، گفت : برای بالا بردن سرانه مطالعه باید ترویج فرهنگ کتابخوانی را از خانواده شروع کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، فرشته طهماسبی در جریان بازدید از دوازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان ضمن ابراز خرسندی از کیفیت این رویداد فرهنگی ، گفت : برگزاری نمایشگاه کتاب علاوه بر فرصت بهره مندی از حضور ناشران شاخص کشوری در استان ، بهترین فضا برای معرفی ظرفیت های نشر لرستان است .

وی افزود : کم بودن سرانه ی مطالعه در کشور و استان یک دغدغه ی بزرگ فرهنگی است و برای حل آن باید ابتدا از خانواده ها شروع کرد و به گونه ای عمل کرد که کتاب نقش بسیار پررنگی در سبد خانواده داشته باشد و پدران و مادران ، مطالعه ی کتاب را از همان کودکی در وجود فرزند خود نهادینه کنند .

مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان لرستان تصریح کرد : در گام بعد لازم است در فضاهای آموزشی ، دانش آموزان را علاوه بر کتاب های درسی به مطالعه ی کتاب های غیر درسی نیز ترغیب کرد که در این خصوص مشکلاتی وجود دارد که باید با نگاه ویژه ی مسئولین مرتفع شود .

 

۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۵۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500