• اخبار

دومین سوگواره ی استانی چَمرگه در خرم آباد برگزار شد

دومین سوگواره ی استانی چَمرگه در خرم آباد برگزار شد
دومین سوگواره و سوگ سرایی استانی چَمرگه به همت انجمن موسیقی لرستان و به مناسبت اربعین حسینی در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، دومین سوگواره و سوگ سرایی استانی چَمرگه ، یادواره ی اساتید زنده یاد سید علیرضا (عیدی) شاهرخی موسوی و زنده یاد زلفعلی بنیادیان با حضور هنرمندان و علاقه مندان به موسیقی و همچنین خانواده ی این دو هنرمند فقید در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد .

در ابتدای این مراسم ، حجت الاسلام حمید رضا حنان ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، ضمن تسلیت اربعین حسینی و مناسبت های ماه صفر ، یاد و خاطره ی این هنرمندان درگذشته ی موسیقی استان را گرامی داشت و گفت :  فقدان این دو استاد عزیز ، مصیبتی بزرگ برای هنر استان و به خصوص هنر موسیقی بود که باید به خانواده ی این دو هنرمند تسلیت گفت . 

وی با تشکر از انجمن موسیقی استان ، تاکید کرد : آنچه باعث ماندگاری هنرمند می شود علاوه بر جنبه ی هنری وی ، مشخصه های اخلاقی اوست که این دو هنرمند عزیز از این لحاظ نیز از ویژگی های بارزی برخوردار بودند .

در بخش دیگری از این مراسم سید سیامک موسوی ، پژوهشگر و استاد دانشگاه به بیان ویژگی های شخصیتی و هنری استادان فقید سید علیرضا(عیدی) شاهرخی موسوی و زلفعلی بنیادیان پرداخت .

در این سوگواره هنرمندان شهرستان های مختلف استان در مقام های چمری ، رارا، شیونی ، سحری ، پاکتلی ، دنگ دال ، هه را هه رو و ... به اجرای برنامه پرداختند .

۱۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۲۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500