• اخبار

جلسه توجیهی بودجه بندی سال 1398 برگزار شد

جلسه توجیهی بودجه بندی سال 1398 برگزار شد
جلسه ی شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با موضوع توجیح و تشریح بودجه بندی سال 1398 برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، در این جلسه حجت الاسلام حمید رضا حنان ضمن تسلیت اربعین حسینی ، گفت : لازم است شهرستان ها ضمن طی مراحل قانونی و ثبتی یکی از موسسات فرهنگی هنری ، نسبت به معرفی آن انجمن در راستای واریز کمک ها و اعتبارات فرهنگی اقدام نمایند .

وی افزود : جذب بودجه های شهرستانی یکی از مهمترین دغدغه های ما در جهت تکمیل پروژه های عمرانی است که باید روسای ادارات ضمن مکاتبه با فرمانداران و  پیگیری آن در جهت اختصاص بودجه های شهرستانی به تجهیز و تکمیل بودجه های عمرانی ، اقدام نمایند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت موضوع 13 آبان ، ابراز داشت : امسال با توجه به اتفاقات اخیر و تهدیدات دشمنان نظام ، راهپیمایی 13 آبان امسال از قالب حضور دانش آموزی خارج شده و لازم است که با دعوت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ ، زمینه ی حضور پر رنگ در این مناسبت را فراهم نمایید .

در ابتدای این جلسه علی نیک سرشت ، معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل ، با اشاره به دستور العمل جدید هیات وزیران در خصوص صرفه جویی در هزینه ها ، گفت : پیرو این دستور العمل ، لازم و ضروری است که مدیران ادارات شهرستان ها در طراحی برنامه های فرهنگی و هنری و همچنین در تنظیم بودجه های جاری به دستورات ابلاغی کمال توجه را داشته و در راستای آن حرکت کنند . 

وی با تاکید بر لزوم توجه روسای شهرستان ها به موضوع اعتبارات و بودجه های جاری و فرهنگی ، گفت : بودجه بندی از شکل سنتی آن خارج شده و به صورت عملیاتی انجام می پذیرد و از همین روی لازم است مدیران شهرستان ها با اشراف کامل بر تمام موضوعات ، به گونه ای حرکت کنند که بتوانیم از تخصیص اعتبار بیشتری برخوردار شویم .

نیک سرشت در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولین ادارات شهرستان ها خواست از مکاتبه ی مستقیم با وزارت خودداری نموده و تصریح کرد : برای این کار لازم است سیکل اداری به صورت دقیق رعایت شده و مکاتبات از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت بپذیرد .

در ادامه ی این جلسه معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل و احمد حسین فتایی ، رییس اداره مالی ، اداری و پشتیبانی اداره کل به بحث و گفتگو با روسای ادارات شهرستان ها و رفع شبهات آنان در خصوص شیوه بودجه بندی سال 1398 پرداختند .

۷ آبان ۱۳۹۷ ۲۰:۴۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500