• اخبار

بازگشت به هویت انقلاب و احیاء مبانی آن یک امر ضروری است

بازگشت به هویت انقلاب و احیاء مبانی آن یک امر ضروری است
نماینده ی ولی فقیه در لرستان در جلسه ی شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر لزوم احیاء مبانی انقلاب اسلامی ، گفت : امروز باید بعد از 40 سال ، به دنبال بازگشت به هویت انقلاب اسلامی باشیم و بیش از گذشته روی مبانی انقلاب اسلامی تکیه کنیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، آیت الله سید احمد میرعمادی ، نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه ی خرم آباد ، در جریان نود و هشتمین جلسه ی شورای فرهنگ عمومی استان که پیش از ظهر امروز در دفتر ایشان برگزار شد ، ضمن تقدیر از شورای فرهنگ عمومی استان ، گفت : کارهای ارزشمندی توسط شورای فرهنگ عمومی استان صورت گرفته است که از آن جمله می توان به بومی سازی سند چشم انداز 1400 ، بررسی و تصمیم گیری در خصوص موضوعاتی همچون طلاق، اعتیاد ، تهیه ی سند آمایش فرهنگی استان که چشم انداز مطلوبی از آینده ی فرهنگی استان را پیش چشم ما می گذارد  و همچنین بررسی راهکارهای فرهنگی تحقق شعار سال اشاره کرد که توسط دبیرخانه ی شورا و در قالب تشکیل کارگروه تخصصی به خوبی مورد بررسی قرار گرفته است .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان لرستان در ادامه از تشکیل یک هیات علمی در دفتر نماینده ی ولی فقیه در استان خبر داد و ابراز داشت : این هیات به دنبال بومی سازی سند های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری (مدالظله العالی)  است که به عنوان مثال سند الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی را در دست بررسی دارد .

امام جمعه خرم آباد سپس به لزوم بازگشت به هویت انقلاب اسلامی تاکید کرد و اذعان داشت : امروز باید بعد از 40 سال ، به دنبال بازگشت به هویت انقلاب اسلامی باشیم و روی مبانی انقلاب اسلامی تکیه کنیم . منظور از مبانی آن پیشفرض هایی است که با باور اعتقادی ما منجر به حرکت می شود و مبانی انقلاب اسلامی یعنی باور های اعتقادی مردم که باعث شد که به خیابان بیاییند و انقلاب کنند . این مبانی کاملاً فرهنگی بوده اند و نیاز است بیش از پیش بر آن به آن تکیه کرد .

آیت الله میرعمادی ادامه داد : از جمله مبانی انقلاب ، حاکمیت دینی و ولایت فقیه بوده است و شکی نیست که انقلاب ما با پایه و اساس حاکمیت دین ، شکل گرفت و 98 درصد هم به جمهوری اسلامی رای دادند و یا مساله ی ولایت فقیه که ثمره ی انقلاب اسلامی است .

نماینده ی ولی فقیه در استان لرستان سپس با اشاره به اینکه مبانی انقلاب اسلامی باید عمومیت بیشتری پیدا کند ، اظهار داشت : نفی سلطه گری و سطله پذیری و استکبار ستیزی از جمله مبانی مهم انقلاب است که نباید دچار چالش شود ، یکی از مبانی انقلاب حمایت از محرومین و مستضعفین داخل و خارج و حمایت از مردم فلسطین و مبارزه بارژیم اشغال گر اسرائیل است ، چه شد که این مبنای انقلاب و فرهنگ انقلاب سر از شعار نه غزه ، نه لبنان ، جانم فدای ایران در آورد؟! . این مبانی مشتمل بر اصولی بود که بر پایه های همچون مسجد ، نماز ، محرم ، شب های قدر ، دانش آموزان ، دانشجویان و... شکل گرفته و این فرهنگ استکبار ستیزی نباید فقط به راهپیمایی هایی همچون 13 آبان خلاصه شود و باید عمومیت بیشتری پیدا کند .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان لرستان ، 13 آبان را نماد استکبار ستیزی مردم انقلابی ایران معرفی کرد و گفت : 13 آبان نماد استکبار ستیزی ماست و در کنار وقایعی همچون تسخیر لانه ی جاسوسی ، مبارزه با کاپیتولاسیون ، تبعید امام (ره) و ... باید به عنوان فرهنگ در جامعه عمومیت بیشتری پیدا کند و ما باید در شورای فرهنگ عمومی به دنبال احیاء این فرهنگ باشیم .

وی سپس تاکید کرد : 13 آبان امسال از ویژگی خاصی برخودار است و دشمن در حالی که بیش از چهار ماه است از برجام خارج شده ، تشدید تحریم های خود را به 13 آبان موکول کرده است و این یعنی اینکه ما دوباره می خواهیم بر شما سلطه پیدا کنیم و حاکمیت استکباری خود را جایگزین حاکمیت دینی شما کنیم . اینکه رییس جمهور آمریکا می گوید برای آزاد سازی گروگانهای خود هزینه های بسیاری داده ایم که باید بازگردانده شوند ، نشان از نفرت و کینه ی پایان ناپذیر آنان است و عداوت استکبار با مبانی انقلاب ماست . سوال می کنم که استکبار کدام یک از مبانی انقلاب ما را قبول دارند و می پذیرند که ما بتوانیم بر پایه ی آن با آمریکا سازش کنیم . ما هم هیچیک از مبانی های آنان مانند دنیاگرایی ، سلطه جویی ، برده کشی ، فساد و فحشا و سلطه ی اقلیت بر اکثریت را قبول نداریم .

نماینده ی ولی فقیه در استان لرستان در ادامه خطاب به اعضای شورای فرهنگ عمومی استان گفت : انقلاب اسلامی یک پدیده ی درخشان بود که معادلات جهانی را بر هم زد و اگر می خواهیم پیش برود باید بر مبانی خود تکیه کنیم و به دنبال تحقق شعار استقلال ، آزادی و نه شرقی و نه غربی باشیم . آمریکا نه استقلال ما را می خواهد و نه حاضر است استقلال کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی را که همکاری همه جانبه ای با آمریکا دارند را بپذیرد  و حالا که اروپا به دنبال برقراری راهکاری برای معامله با ایران است ، می گوید ما این را به حساب اروپا میگذاریم و برخورد خواهیم کرد .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان لرستان در پایان سخنان خود خاطر نشان ساخت : به دلیل حساسیت موضوع ، فرهنگ استکبار ستیزی را در دستور کار قرار دادیم و ما باید در 13 آبان اعلام کنیم که ما انقلاب خود را حفظ می کنیم و این فرهنگ استکبار ستیزی که برخواسته از مبانی انقلابی ، مذهبی ، سیاسی و اجتماعی ماست را احیاء خواهیم کرد .

۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500