• اخبار

نگاه شورای فرهنگ عمومی استان به موضوعات باید بیشتر محلی باشد

نگاه شورای فرهنگ عمومی استان به موضوعات باید بیشتر محلی باشد
استاندار لرستان در نود و هشتمین جلسه ی شورای فرهنگ عمومی استان لرستان ، گفت : در این شورا باید بیشتر به مباحثی همچون شیوه های عزاداری ، رسومات عروسی ها ، لباس و پوشش محلی و ... در لرستان پرداخت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، سید موسی خادمی در این جلسه که پیش از ظهر امروز در دفتر نماینده ی ولی فقیه در استان برگزار شد ، گفت : بسیاری از موضوعاتی که عمومیت بیشتری در سطح جامعه دارند توسط شورای فرهنگ عمومی کشور مورد بررسی قرار می گیرد و ما در استان باید بیشتر به بررسی موضوعات محلی بپردازیم و باورهای حاکم بر جامعه ی عشایری از جمله فرهنگ تعاون و همکاری را تقویت کنیم .

نایب رییس شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد : بهتر است در جلسات شورای فرهنگ عمومی به موضوعاتی که در شوراهای اختصاصی خود مورد بررسی قرار می گیرند پرداخته نشود تا زمان و وقت بیشتری را به موضوع فرهنگ عمومی اختصاص دهیم .

استاندار لرستان تصریح کرد : ما در طول سال چند مناسبت مهم داریم که 13 آبان یکی از این مناسبات است که پیام ها بسیاری را با خود به همراه دارد و نامگذاری آن به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بسیار با معنا است . خوشبختانه مقدمات لازم در خصوص حضور کارکنان ، دانش آموزان ، دانشجویان و اقشار مختلف در این راهپیمایی صورت گرفته و انشاالله شاهد حضور گسترده ی مردم در این مراسم خواهیم بود .

وی سپس با تاکید بر اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید به دنبال تعمیق بیشتر آن در سطح جامعه باشیم ، ابراز داشت : ما باید به فلسفه ها انقلاب اسلامی بازگردیم و مبانی نظری را تقویت کنیم . باید بررسی کنیم که کدامیک از اهداف انقلاب برآوره شده و دلایل نرسیدن به سایر اهداف را بررسی و موانع را مرتفع سازیم .

خادمی در پایان خاطر شان ساخت : برگزاری همایش پیرغلامان و همچنین جشنواره ی موسیقی لری از جمله اقدامات فرهنگی ارزشمندی بود که طی سال جاری در استان صورت گرفت .

۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500