• اخبار

آمریکا ،شعارهای انقلابی ما را نافی ماهیت خود می داند

آمریکا ،شعارهای انقلابی ما را نافی ماهیت خود می داند
فرمانده ی سپاه حضرت ابوالفضل لرستان در نود و هشتمین جلسه ی شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر شعار استکبار ستیزی ملت ایران ، گفت : آمریکا خود را رییس جهان تلقی کرده و با آزادی ملت ها مشکل دارد و از همین روی شعارهای انقلابی ما را نافی ماهیت خود می داند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، سردار مرتضی کشکولی در این جلسه ، گفت : متاسفانه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به دلایل مختلف ، وجه المصالحه دعواهای سیاسی و جناحی شده و به نظر می آید شعار ملی مبارزه با استکبار تضعیف شده است .

وی افزود : این موضوع تا جایی پیش رفت که آیا ما شعار مرگ بر آمریکا را سر بدهیم یا خیر؟ و یا بر پرچم اسرائل پا بکوبیم یا نه ؟

فرمانده ی سپاه حضرت ابوالفضل لرستان تصریح کرد : از چند نگاه می توان به این موضوع نگریست . یک نگاه ، نگاه دینی است و ما به عنوان مسلمان باید بنا بر تاکیدات دین مبین اسلام در همه ی مراحل زندگی خود به دنبال مبارزه با استیلای سلطه گران باشیم که یکی از این قواعد و آموزه های دینی ماست  .

کشکولی ادامه داد : قبل از انقلاب اسلامی دین در حدود 400 سال به انزوا رفت و هم قطب شرق و هم قطب غرب نگاه درستی به آن وجود نداشت و دین حذف شده بود . دین با وقوع انقلاب اسلام بازگشت و بازایی دینی صورت گرفت . از نگاه انقلابی ، خیزش توده ی مردم با تکیه بر شعار ، استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی و نه شرقی و نه غربی صورت گرفت و امریکا با تمام این شعارها چالش دارد .   

وی سپس از نگاه ملی ، عقلی و سیاسی به این موضوع پرداخت و اظهار داشت : از نگاه ملی، عقلی و سیاسی هم دوره ی بیست و چند ساله ی استیلای آمریکا بر کشور ما چالش هایی داشته است که از نگاه افراد ملی گرا و سیاسی هم محکوم است . اول اینکه دولت ملی مصدق و آیت الله کاشانی توسط آمریکا ساقط شد و یا دهان همه ی مجاهدین دینی ، ملی و حتی مارکسیست ها و کمونیست ها را بستند . با تصویب قانون کاپیتولاسیون ، ملت ایران را تحقیر کردند و همه ی امور کشور در دست سفارت آمریکا و مستشاران نظامی شان بود و این یعنی یک استیلای کامل و نادیده گرفتن و نابود کردن ایران . در جنگ اسرائیل با مسلمانان هم همه ی هزینه ها از جیب ملت ایران پرداخت می شد .

سردار کشکولی اذعان داشت : با خروج انگلستان از شرق کانال سوئز و حرکت به سمت فلسطین ، لقب زشت ژاندارم خلیج فارس را به ما دادند که بعضا به اشتباه بر آن تاکید می شود . ژاندارم خلیج فارس یعنی حافظ منابع آمریکا و غرب در خلیج فارس .

فرمانده ی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان سپس بر لزوم حرکت در مسیر آرمان های حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد و افزود : امام راحل به ما فرمود که آمریکا شیطان بزرگ است و ما اگر می خواهیم در خط امام حرکت کنیم باید این گفته را پیش روی خود قرار دهیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت موضوع راهپیمایی 13 آبان پرداخت و اضافه کرد : نزدیک به 70 سال است که آمریکا بغیر از چپاول ، غارت ، جنگ ، تحریم و ... هیچ چیزی برای ملت ایران به ارمغان نیاورد است و از همین روی لازم است به راهپیمایی 13 آبان به عنوان یک کارگاه بصیرت افزایی ، دشمن شناسی و استکبار ستیزی بنگریم و همه پای کار بیاییم و به حضور دانش آموزان بسنده نکنیم .

سردار کشکولی در پایان خاطر نشان ساخت : امروز خوشبختانه یک تغییر موازنه ی کلی در جهان صورت گرفته و آمریکا دچار عفول شده است و ما امروز تبدیل به قدرتی غیر قابل انکار شده ایم که در منطقه و معادلات جهانی ما نقش تعیین کننده داریم و در لبنان ، عراق ، سوریه و فلسطین ما پیروز هستیم .

۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500