• اخبار

مرتضی مختاری یک هنرمند معلم و مولف بود

مرتضی مختاری یک هنرمند معلم و مولف بود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین تشییع پیکر هنرمند فقید زنده یاد مرتضی مختاری ، پیشکسوت عرصه ی سینمای لرستان ، گفت : زنده یاد مرتضی مختاری یک هنرمند معلم و مولف بود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، حجت الاسلام حمید رضا حنان در این مراسم که صبح امروز با حضور گسترده ی هنرمندان و علاقه مندان به هنر سینما در محوطه ی این اداره کل برگزار شد ، ضمن تسلیت ایام محرم و صفر ، گفت : این هنرمند فقید شخصیتی بود که در سه سنگر تعلیم ، تربیت و هنر خدمات ارزنده ای صورت داد و از آنجا که تعلیم مربوط به حوزه ی فکر و اندیشه ، تربیت مختص به حوزه ی رفتار و هنر مربوط به حوزه ی خلاقیت است باید گفت هر فرد و جامعه ای که این سه شاخصه را در وجودش خود دارد ، پویا است .  

وی ادامه داد : زنده یاد مختاری شاخصه های شخصیتی بارز و برجسته ای داشت که نگاه سالم و هدفمند به سینما یکی از این شاخصه ها بود که برخواسته از خواستگاه معلمی این هنرمند و حضور در حوزه ی تعلیم و تربیت است . امروز ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند این نوع نگاه به همه ی موضوعات در جامعه و به خصوص موضوع هنر و شاخه های مختلف آن هستیم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، تلاش در جهت معرفی هویت استان را از دیگر شاخصه های این هنرمند فقید عنوان کرد و گفت : همانگونه که از آثار زنده یاد مختاری برمی آید ، ایشان به دنبال معرفی فرهنگ و هویت استان لرستان در قالب آثار سینمایی بود که در این مسیر با فیلمنامه های ماندگار خود ، خدمات ارزنده ای را صورت داد .

حنان ، تلمذ از حضور هنرمندان بزرگی همچون ناصر غلامرضایی و پرهیز از تقلید در هنر را از دیگر ویژگی های شخصیتی زنده یاد مختاری عنوان کرد و ابراز داشت : هنر یک جوشش درونی است و به همین دلیل یک هنرمند واقعی به سمت تقلید سوق پیدا نمی کند و این شاخصه در وجود این هنرمند ارزشمند به خوبی متبلور بود .

وی دست به قلم بودن مرتضی مختاری را از دیگر شاخصه های وی دانست و تصریح کرد : اساسا هر هنرمندی که توانایی نوشتن دارد بسیار موفق تر و موثر تر است و قلم ایشان در خدمت انقلاب ، اصول ، فرهنگ ، هنر ، جامعه و ارزش ها بود .

۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500