• اخبار

رونمایی از فیلم بلند " آخرین سیاه چادر " در خرم آباد

رونمایی از فیلم بلند " آخرین سیاه چادر " در خرم آباد
فیلم بلند " آخرین سیاه چادر " داستان زندگی قدم خیر ، شیر زن لرستانی ، به نویسندگی و کارگردانی سید محمد سیف زاده با حضور مسئولین و هنرمندان در خرم آباد رونمایی شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، کارگردان فیلم سینمایی "آخرین سیاه‌چادر" در این مراسم با اشاره به این که لرستان خاستگاه مهرورزی بوده است، تصریح کرد: نگذاریم که برخی کج‌اندیشان با شبهه‌افکنی در آثار تاریخی و فرهنگی ما، لودگی را در هنر رواج دهند.
"سید محمد سیف‌زاده" با اشاره به شخصیت برجسته قدم‌خیر از نظر اجتماعی و حماسی اظهار داشت: وی زنی با رشادت، مهمان‌نواز و شیفته شاه‌نامه‌خوانی بود، اما متاسفانه به این جنبه‌های مهم شخصیتی او به طور کامل توجهی نشد و اسیر برخی کوته‌فکران زمان خود گردید.
وی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم مشارکت نهادها و ادارات مختلف برای ساخت فیلم‌های سینمایی در لرستان اشاره کرد و گفت: مسوولان مثل دهه‌های 60 و 70 از ساخت فیلم در استان حمایت کنند تا بتوانیم فرهنگ غنی خود را با استفاده از هنر به دیگران بهتر بشناسانیم.
سیف‌زاده با بیان این که قبلاً 4 فیلم سینمایی در لرستان ساخته شد اما 15 سال است که این کار تعطیل و فقط به ساخت چند مستند بسنده شده است، افزود: ما در شهری فیلم می‌سازیم که نه شهرک سینمایی دارد و نه بازیگران حرفه‌ای در این دیار مانده‌اند و همه این‌ها، کار فیلمسازان را برای ارائه آثاری فاخر دشوار می‌کند؛ به همین دلیل بسیاری از کارگردان‌های ما به تهران رفته‌اند و فیلم فارسی می‌سازند.
وی در پایان با اشاره به این که فیلم "آخرین سیاه‌چادر" به مدت 110 دقیقه تهیه شده است، گفت: این فیلم در 2 بخش تهیه شده که یک بخش مربوط به زمان قدم‌خیر و بخش دوم مربوط به تأثیری است که پس از آن بر فرهنگ و هنر ما داشته است که البته به دلیل پاره‌ای ملاحظات 70 دقیقه از این فیلم 110 دقیقه‌ای برای نمایش انتخاب شد.
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500