کلیه بانک های سطح استان تعطیل شدند
مهمترین مصوبات جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جلسه 15 آبان ماه 1399 اعلام شد.
اطلاعیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خطاب به چاپخانه داران استان در خصوص اقلام تبلیغی مراسمات ترحیم
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای درج زمان و مکان برگزاری مراسمات ترحیم و خاکسپاری را ممنوع اعلام کرد.
اطلاعیه مهم خطاب به نشریات محلی، نمایندگی روزنامه های سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری های استان لرستان
در پی قرار گرفتن استان در وضعیت قرمز و بالارفتن احتمال شیوع ویروس کرونا، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان اطلاعیه ای به همین مضمون خطاب به نشریات محلی، سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری های استان صادر نمود.
"نظم در انتشار 80 درصد " شرط اختصاص آگهی شد
با اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اختصاص هرگونه آگهی به نشریاتی که نظم در انتشار کمتر از 80 درصد دارند، متوقف می شود.
اطلاعیه در خصوص برگزاری مجمع عمومی خانه مطبوعات و رسانه های استان لرستان
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در پی درخواست دریافت شده جهت برگزاری مجمع عمومی خانه مطبوعات و رسانه های استان، اطلاعیه ای صادر کرد.
ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع رسمی و غیر رسمی در لرستان
ستاد مدیریت بیماری کرونا استان لرستان برگزاری هرگونه تجمع رسمی و غیر رسمی شامل مراسمات ترحیم، ختم, عروسی و ... در سطح استان را به مدت 10 روز ممنوع اعلام کرد.
آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اطلاعیه ای آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا را اعلام کرد.
اطلاعیه در خصوص مهلت ثبت نام مشاغل فرهنگی و هنری در سامانه کارا
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در اطلاعیه ای از کلیه صنوف دارای مجوز فعالیت های فرهنگی، هنری، قرآنی ، سینمایی و رسانه ای استان خواست در اسرع وقت نسبت به ثبت نام در سامانه کارا اقدام نمایند.
توضیحات معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره طرح ساماندهی موسسات
معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای توضیحاتی را درباره ساماندهی موسسات تابعه این معاونت ارائه کرد.
اطلاعیه صندوق اعتباری هنر در باره بیمه تأمین اجتماعی اعضا
با هماهنگی سازمان تامین اجتماعی، مقرر شد تا از روز شنبه 24 خرداد ماه دفترچه بیمه درمانی تا پایان مرداد سال جاری تمدید شود.
موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی آموزشگاه‌های قرآنی، هنری، ادبی و سینمایی از ۲۴ خرداد و بازگشایی سینماها و سالن‌های هنری( برای فعالیت‌های نمایشی و موسیقی) از اول تیر ماه
در پاسخ به درخواست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛
در پی درخواست سیدعباس صالحی، ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه صبح امروز خود با بازگشایی سالن های سینما، تئاتر و موسیقی مشروط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت در اختیار از اول تیرماه موافقت کرد.